Omítka CEMIX MAGIC DECOR STONE

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kreativní svobodu v podobě barev, struktur, vzhledu betonu či cihelného zdiva a nově i různých přírodních materiálů nabízejí omítky Cemix MAGIC DECOR. Letošní novinkou je designová omítka vytvářející věrohodný vzhled kamenného obkladu Cemix MAGIC DECOR STONE.

Pastovitá omítka Cemix MAGIC DECOR STONE pro vnější i vnitřní použití je finální povrchovou úpravou pro vysoce mechanicky a vlhkostně namáhané plochy, ať už se jedná o soklové části budov nebo i celé fasády, uplatní se na stěnách chodeb a schodištích atd. Lze z ní vytvořit portály kolem oken nebo dveří i designové prvky v interiéru, záleží jen na nápaditosti architektů a designérů.

Nová omítka je dostupná ve čtyřech vyhledávaných odstínech tradičních hornin, žuly a pískovce: GRANIT WHITE, GRANIT GREY, SAND SAHARA a SAND STONE. Ty lze navíc ještě individuálně rozšířit o třpytivé varianty pomocí příměsí DECOR SLÍDA nebo DECOR GLITR. „Omítka Cemix MAGIC DECOR STONE vytvářející vzhled kamenného obkladu je návratem k přírodě a přirozenosti. Na rozdíl od klasických mozaikových omítek, které se vyrábějí v monofrakční zrnitosti 1,2 až 3 mm, neobsahuje tato nová omítka stejnou, ale různou velikost zrn drceného kameniva, od 0,2 do 1,2 mm, čímž je docíleno reálnějšího a věrohodnějšího vzhledu skutečného kamene. Tento NATURE EFFECT lze ještě znásobit použitím přísady DECOR SLÍDA nebo DECOR GLITR, ať už přimícháním před aplikací, nebo nastříkáním bezprostředně po aplikaci omítky. Tím se v omítce vytvoří třpytivé plošky, podobně jako má povrch klasického kamene,“ vysvětluje Karel Dutka, produktový manažer společnosti LB Cemix.

Přečtěte si:  Gunteco PS-3, nová generace stříkacích pistolí od společnosti Asteco

„Kamenný obklad“ vytvořený omítkou vypadá přirozeně, jeho realizace je jednodušší, rychlejší i levnější, navíc oproti klasickým obkladovým páskům vytváří kompaktní povrch beze spár. Omítka se aplikuje strojně, ale je i ručně zpracovatelná, takže je vhodná jak pro profesionální stavební firmy, tak i stavbu svépomocí. Omítka Cemix MAGIC DECOR STONE je vysoce odolná a soudržná, zvláště odolná proti nárazům a povětrnostním vlivům. Zároveň je pružná a propustná pro vodní páru.

Omítku lze nanášet strojně i ručně

Omítku lze aplikovat na všechny dostatečně rovné a stabilní minerální podklady – např. jednovrstvé omítky, beton nebo základní vrstvy zateplovacích systémů. Podklad musí být vyzrálý, rovný, suchý, pevný, bez prachu a nesoudržných částic a bez látek se separačním účinkem (odbedňovací olej). Před aplikací je nutné opatřit povrch nátěrem Cemix Kontakt v odstínu odpovídajícím odstínu omítky. Podklady vyžadující zpevnění (např. navětralé původní omítky) se nejprve ošetří přípravkem Cemix Penetrace hloubková a následně nátěrem Cemix Kontakt.

Strukturované podklady (např. původní břízolit) je nutné před aplikací pastovité omítky vyrovnat vhodnou stěrkovou hmotou (např. Cemix 155 Vyrovnávací stěrka MULTI). Všechny navazující stavební konstrukce je během aplikace třeba chránit před postříkáním. Omítka se nanáší vzduchovou omítkovou pistolí se zásobníkem nebo nerezovým hladítkem v tloušťce cca 1,5násobku velikosti zrna a jedním směrem se rovnoměrně uhladí. Strojní aplikací docílíme vzhledu pemrlovaného kamene, omítka se po nastříkání už neuhlazuje.

Přečtěte si:  Socha, do které můžete vstoupit individuálně zpracované povrchy s materiály KEIM

www.cemix.cz

Share.

About Author

Comments are closed.