Do dřevostavby dřevěná podlaha! Masivní dubová podlaha feelwood se dobře sžila s podlahovkou v novostavbě v Hatíně

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fakt, že do dřevostavby patří dřevěná podlaha, potvrzuje ukázka z pokládky dubové masivní podlahy FEELWOOD (z produkce firmy SECA), kterou prováděl podlahář Miroslav Michal z Kardašovy Řečice v novostavbě v obci Hatín.

„Představa mých zákazníků byla už od začátku jasná,“ říká Miroslav Michal. „Jako milovníci přírody si chtěli postavit dřevostavbu na vesnici, aby měli kde trávit zasloužený důchod. Zvolili si obec Hatín v jižních Čechách a mne si vybrali ke konzultaci ohledně výběru druhu podlahové krytiny.

Nanesené lepidlo před pokládkou posledních řad podlahy.

Abych zachoval přírodní ráz celého objektu, doporučil jsem podlahu dřevěnou. Ta jediná se s dřevostavbou doslova sžije. Jde o materiál, který ve vás vyvolá pocit kousku přírody v domě. Její vlastnosti jsou ohromné. Každá lamela je jiná, čímž je zaručen originální vzhled. Při správné montáži může sloužit i několika generacím. Může se několikrát zbrousit a znovu povrchově upravit. A když přeci jen doslouží, projeví se její ekologický rozměr. Dá se spálit a nezůstává po ní žádný odpad. Zákazník jistě ocení také snadnou údržbu.“

Založení, stáhnutí lamel k sobě a následné zatížení podlahy.

V domě byl použit cementový potěr v kombinaci s teplovodním podlahovým vytápěním. Právě podlahové topení jde ruku v ruce s moderním bydlením, a to nejen kvůli úspoře energií. Při výběru podlahové krytiny je třeba dbát na správný druh dřeviny, sílu a šíři lamel.

Vylévání samonivelační stěrky pomocí nivelačních stojanů do požadované výšky.

Po provedení nátopné zkoušky začala příprava podkladu. Nejprve bylo provedeno měření vlhkosti a termokamerou zkontrolována funkčnost izolací a podlahového vytápĕní. Protože manželé chtěli mít dřevěnou podlahu v jedné rovině s keramickou dlažbou, bylo třeba upravit výšku potěru. Podklad musel být nejprve místně zbroušen frézou Colibri s diamantovými unašeči. Na kraje byla použita sanační bruska Festool RG 130, se kterou se lze dostat až ke stěně. Poté byl celý podklad přebroušen jednokotoučovou bruskou Columbus 145 – SH s diamantovým kotoučem HEXA, aby byl dokonale vyčištěn a připraven na následné vrstvy. Na takto připravený beton se nanesla epoxidová penetrace ve dvojité vrstvě jako uzávěr vlhkosti. Na ni rychlý kontaktní můstek Ardex P4 a mohlo se začít stěrkovat. Jako samonivelační stěrka byl použit Chemos Standard 30, který splňuje potřebné pevnosti pod dřevěnou krytinu. Ten se opět přebrousil již zmíněnou bruskou s diamantovým kotoučem HEXA. „A samotné celoplošné lepení masivní dubové podlahy od firmy SECA z Borohrádku bylo už jen třešničkou na dortu,“ dodává ke zdařilé realizaci Miroslav Michal.

Zbroušení krajů samonivelační stěrky.

Aplikace adhezního můstku.

Měření teploty a vlhkosti podkladu (vzduchu).

Objekt: Dřevostavba v obci Hatín.
Materiál: Dřevěná masivní dubová krytina FEELWOOD 15 x 137 x 2306 mm, přírodní olej.
Realizace: Podlahy & dveře Michal s.r.o.

Přečtěte si:  Podlahy na našich zámcích: Náměšť nad Oslavou

www.pd-michal.cz
www.feelwood.cz

Share.

About Author

Comments are closed.