Nové trendy v designu pryskyřičných podlah Flowcrete

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Současný kancelářský život se neodehrává v uzavřených buňkách jednotlivých pracovišť. Na významu stále více nabývají zóny pro schůzky, porady a debaty s výměnou nápadů a myšlenek. Proto by takové prostory měly již při svém návrhu podněcovat kreativitu, týmového ducha, progresivitu a fantazii. Architekti často hledají nová, nestandardní řešení a jedním zajímavým prvkem mohou být právě kombinace a řešení pryskyřičných podlah.

Podlahy v industrálním stylu

Strohý design využívá řešení, která byla donedávna spojována pouze s výrobními nebo skladovacími prostory. Industriální styl v interiéru znamená volbu bezešvých podlah tvořených čirým pryskyřičným pojivem a barevnými křemennými pískovými zrnky nebo akrylátovými vločkami. Volit lze např. odstíny béžové nebo šedé, zajímavá je i barva zelená nebo bílá. Podlahy jsou vysoce odolné vůči mechanickému a chemickému zatížení a snadno se čistí.

Zobrazení surového betonového podkladu

Stačí jednoduché překrytí betonové podlahy tenkou vrstvou bezbarvé epoxidové nebo polyuretanové pryskyřice a získáme zajímavé, a přitom levné a rychlé řešení. Pečeticí vrstva chrání podlahu nejen před sprašováním při mechanickém namáhání, ale usnadňuje její čištění. Zároveň odhaluje krásu surového betonu. Řešení se využívá na velkých plochách, kdy jsou i ostatní prvky kancelářského vybavení v podobné minimalistické estetice.

Elegantní pryskyřičné teraco ve veřejném prostoru

Odlišení povrchové úpravy podlahy umožňuje vizuální oddělení zón s různými funkcemi. Podlaha ze syntetického teraca se skládá z různých barevných nebo dekorativních kameniv zapracovaných do pryskyřičné směsi. Po nanesení na podklad se celá plocha přebrousí diamantovým nástrojem a přeleští. Tato netradiční úprava je ideální pro reprezentativní zóny a elegantní zdůraznění charakteru společnosti.

Přečtěte si:  Kolekce Style Floor bohatší o nové dekory ve stylu parket

„Wow“ efekt, tedy podlaha v centru pozornosti

V případě pryskyřičných podlah dávají moderní technologie architektům téměř neomezenou svobodu navrhování. Díky tomu není podlaha pouhým pozadím a může se stát jedním z klíčových architektonických prvků, které vytvářejí charakter prostoru. Takové efekty umožňuje výběr výrazných barev litých podlah, nestandardních textur v zrnitosti kamenných koberců nebo kombinace několika technologií najednou.

Kontrastní kombinace: bílá a černá, lesklá a matná

Lesklé podlahy v odstínech bílé nebo šedé se často používají v kreativním průmyslu, mj. v kancelářích reklamních nebo architektonických firem. Vytvářejí moderní, minimalistický interiér, ve kterém je snazší se soustředit a přicházet s novými nápady. Díky kontrastní černé barvě nebo kombinaci lesku a matu působí prostor stylově, tajemně i vizionářsky.

Kancelářské prostory nejsou jen místem pro práci. Jsou také symbolem prestiže a způsobem, jak udělat dobrý dojem na obchodní partnery. Nejmodernější technologie umožňují získat nestandardní efekty, a tak jsou pryskyřičné podlahy pro svoji univerzálnost a vizuální atraktivitu v kombinaci s vynikajícími užitnými parametry mezi designéry stále oblíbenější.

www.flowcrete.eu/cs-cz/

Share.

About Author

Comments are closed.