Sokrates Sedlácká barva – uretanizovaná fermež s olejem 3v1

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sedlácká barva je produkt nové kategorie nátěrových hmot, který je speciálně zaměřen na
zjednodušení nátěrového systému s maximálním prodloužením životnosti – to znamená snížení
četnosti oprav. Je určena přednostně na surové dřevo.

Sedlácká barva je technicky komplikovaný, ale výjimečný produkt vyrobený na bázi uretanizované fermeže, oleje, hydrofobních vosků a speciálního pojiva. Má vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům s vynikající flexibilitou, kterou celému systému propůjčují oleje a speciální pojivo.

Poskytuje líbivý, na omak příjemný, pololesklý povrch, s dokonalým vykreslením textury dřeva. Silně odpuzuje vodu. Promotory adheze zajišťují extrémní přilnavost k povrchu. Proto je vhodná také k nátěrům kovových, minerálních, umělohmotných a PVC podkladů, polykarbonátů, skla a na předchozí nátěrové hmoty, které se nesmí odlupovat a rozpadat. Epoxidové podklady a neznámé umělé hmoty, PET, silon, teflon apod. odzkoušejte. Sedlácká barva ale není typickou antikorozní barvou, i když obsahuje inhibitory bleskové koroze. Proto čisté železné podklady musí být opatřeny základní antikorozní barvou. Zasychá pomalu. Po zaschnutí je zcela bez dolepu. Nanáší se nejlépe štětcem v přiměřené vrstvě, která se vsákne.

Je určena přednostně pro použití v exteriéru: vchodové dveře, okna, opláštění budov, ploty, zahradní nábytek a podobně. Staré dřevo musí mít stále ještě dostatečně soudržný povrch. Nesmí se již rozpadat. Splňuje normu ČSN EN 71-3+A3 (prosinec 2018), Bezpečnost hraček – Část 3: Migrace určitých prvků. Je také vhodná na řezné rány ovocných stromů, kde vlivem své odolnosti brání prorůstání plísní a hub do dřeva.

Přečtěte si:  Fasádní barva ThermoSan NQG odolává zkoušce času

Sedlácká barva má excelentní rozliv, bez náročnosti na speciální štětce. Tím, že nevyužívá napouštědla ani základové barvy, výrazně snižuje pracnost – šetří čas – tedy i peníze. Jejím bonusem je odolnost povrchu před napadením plísněmi, houbami a řasami. Tím zamezuje jejich prorůstání do dřevěného podkladu. To využijí ovocnáři při ošetření ran při řezu stromů.

Uretanizovaná fermež s olejem zajišťují vynikající penetrační schopnosti se 100% odolností vůči loupání. Současně ale prodlužují zasychání nátěru. Pro venkovní prostředí se aplikuje ve dvou vrstvách, a to vždy až po zaschnutí vrstvy první, nejlépe druhý den, podle teploty a vlhkosti vzduchu. Tím, že se barva dokonale vsákne, zpevňuje povrch dřeva do hloubky, propenetrování zajistí přilepení okrajů fládru, a zabrání tak odlupčení. Dokonale zachová kresbu dřeva.

Sedlácká barva je extrémně krycí již při prvním nátěru, který postačuje pro interiér. Standardně se dodává v 15 severských odstínech. Tónování na další je možné.

www.barvy-sokrates.cz

Share.

About Author

Comments are closed.