Když se objeví plíseň. REMAL v boji proti plísni.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Plísně tady byly dřív než brontosauři, součástí přírody jsou miliardy let. Množí se a rostou extrémní rychlostí. Vědci odhadují existenci zhruba 300 tisíc druhů těchto hub. Jen málokterá plíseň roste člověku ku prospěchu – většina imunitní systém spíše přetěžuje, dlouhodobý pobyt v prostředí zamořeném plísněmi může způsobit astma a další zdravotní komplikace. Nejvíce se plísním daří tam, kde je nevětraný stojatý vzduch, vlhko a chlad.

Prevence proti plísni

 • Větrat, často a důkladně uklízet, temperovat a malovat barvami s dlouhodobým preventivním protiplísňovým účinkem.
 • Pro boj proti plísním je určena kombinace produktů z řady REMAL – systémové řešení pro dezinfekci, sanaci a následnou preventivní péči o interiér.

Když se plíseň objeví

ODSTRANĚNÍ PLÍSNĚ ZA MOKRA

 1. Plíseň nejprve navlhčete postřikem roztoku vody a sanačního přípravku REMAL SANAL NA ZDIVO, po deseti minutách působení ještě za vlhka seškrábněte špachtlí plísní zasaženou malbu i vrchní omítku.
 2. Neškrábejte plíseň na sucho. Dojde tím ke zbytečnému rozptýlení plísňových spor do ovzduší, ty se pak usadí na dalších místech, kde velice rychle opět porostou.
 3. Sanujte zeď ještě 1–2 vrstvami nátěru přípravkem REMAL SANAL NA ZDIVO, který obsahuje biocidní složky (ředění v poměru 1 : 9 vodou). V případě velmi silného zasažení plísní nebo při použití na cihlové zdivo bez omítky je možné použít silnější roztok, zředěný např. 1 : 5.
 4. Penetrujte – po zaschnutí 1–2 vrstev sanačního prostředku je nutné stěnu ještě napustit základním nátěrem. REMAL HLOUBKOVÁ PROTIPLÍSŇOVÁ PENETRACE. Zpevní podklad a sjednotí nasákavost vrchního nátěru, obsahuje biocid, dlouhodobě funguje jako prevence proti plísním a násobí účinnost vrchní malby s protiplísňovým účinkem.
 5. Po zaschnutí penetrace opravte vzniklé nerovnosti REMAL STĚRKOU. Je snadno brousitelná sádrokartonářskou mřížkou. Stěnu pak zbavte prachu a místo opět penetrujte REMAL HLOUBKOVOU PROTIPLÍSŇOVOU PENETRACÍ.
 6. Nakonec po řádném zaschnutí penetrace vymalujte – malířskou barvou s preventivním protiplísňovým účinkem REMAL PROTIPLÍSŇOVÝ. Její složení obsahuje fungicidní látky dlouhodobě zabraňující růstu plísní.
Přečtěte si:  Remmers systém IQ-Therm - při sanování plísní v interiéru a vnitřním zateplení

Aby se problém v budoucnosti neopakoval, je třeba se zabývat hlavní příčinou vzniku plísní, to znamená zamezit možnostem kondenzace vody na zdech, učinit stavební úpravy: oprava izolací, zateplení stěn, dokonalejší odvětrávání páry a podobně.

 • Sanujte biocidem.
 • Škrábejte za mokra.
 • Penetrujte základním nátěrem s preventivním účinkem.
 • Potáhněte stěnu stěrkou.
 • Po zaschnutí (24 hod.) přebruste.
 • Zbavte prachu a znovu penetrujte.
 • Vymalujte.

REMAL PROTIPLÍSŇOVÝ je na pultech prodejen v bílém odstínu, ale je výborně tónovatelný REMAL TEKUTOU TÓNOVACÍ BARVOU nebo produkty z řady REMAKOL.

Více o tématu REMAL v boji proti plísni na: www.bal.cz/remal-kucharka

Share.

About Author

Comments are closed.