Koupelna s dotekem zlata – luxus a elegance, ale i univerzální možnosti kombinací

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zlatá je od nepaměti barvou luxusu, noblesy a elegance. I proto se s jejími odlesky znovu a stále více setkáváme také v interiérech domácností. Přestože jde primárně o barvu studeného kovu, každému prostoru dodává příjemné teplo. Zlatavě béžové, třpytivé, lesklé či matně zlaté tóny evokují odstíny slunečního spektra, které mají pozitivní účinek na naši psychiku i unavené tělo. Koupelna je tak ideálním místem, kterému můžeme dopřát alespoň malý dotek zlata.

Zlatou lze využít na velké i malé ploše, vždy daný prostor spolehlivě rozzáří. U malých koupelen by však neměla být barvou dominantní, bohatě postačí místnost vyšperkovat pouze jedním zlatým prvkem nebo několika menšími detaily. Předností zlaté barvy je její univerzálnost. Díky tomu ji lze snadno kombinovat téměř se všemi ostatními barvami. Například na honosnosti koupelně spolehlivě dodá spojení zlaté s černou, bílou nebo královskou modří. Decentní eleganci pak získá třeba kombinací zlaté s šedými či světle pastelovými odstíny.

Popularitě se v současnosti těší také zlato-mramorová kombinace, která je některými designéry označována za tzv. styl nového věku. Dosud byly zlaté či bronzové koupelnové prvky spojovány hlavně s tradicí, objevovaly se tedy především ve stylových retro a vintage koupelnách. Nyní však zlatá barva nachází uplatnění i v moderních, ale třeba také industriálně nebo rustikálně laděných interiérech.

Ani značka SAPHO, která tento rok slaví 30 let na českém trhu, nezůstává pozadu a věnuje zlatému trendu dostatečnou pozornost. Aktuálně vydává nový katalog GOLD, ve kterém naleznete širokou nabídku koupelnového vybavení v oslnivém zlatém provedení. Najdete v něm například nádherná skleněná umyvadla na desku, závěsné WC či rozmanitou nabídku vodovodních baterií, sprchových sloupů a dalších designových doplňků ve zlatém lesku. Za zmínku stojí také elegantní, ručně vyráběná, betonová umyvadla FORMIGO opatřená speciálním voděodolným nátěrem, jenž evokuje matně zlatou patinu. A nechybí ani stylová koupelnová zrcadla s originálními zlatými rámy, která perfektně doladí každou moderní i retro koupelnu.

Přečtěte si:  Duravit D-Neo nová kompletní koupelnová série

www.sapho.cz

Share.

About Author

Comments are closed.