Speciální stěrky Cemix pro pokládku podlahového topení

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Samonivelační stěrka Cemix 200 j Nivela Easy jemná usnadní pokládku podlahy všude tam, kde by musela přijít na řadu náročná konstrukční řešení. Dokáže vyrovnat podklad před pokládkou podlahových krytin, rychle tuhne, snadno se nanáší strojně i ručně, je odolná i proti vysokému valivému zatížení – tedy všude tam, kde se používají kolečkové židle, protože snadno odolá jejich pojezdům – a výborně přenáší teplo. Díky velké šíři aplikačních tlouštěk je vhodná i pro speciální nízkoprofilové typy teplovodních topných registrů, což není u standardních samonivelačních stěrek obvyklé.

Cemix přichází s uživatelsky příjemným řešením v oblasti podlahových systémů. Samonivelační stěrka Cemix 200 j Nivela Easy jemná je vynikajícím řešením nejen u novostaveb, ale i v případě rekonstrukcí, kdy je potřeba v jedné vrstvě, která nezatíží stávající konstrukci, vyrovnat nerovnosti podlahy. Tato samonivelační stěrka se aplikuje v řádech milimetrů jako podklad pro podlahovou krytinu. Dá se také skvěle využít při aplikaci podlahového topení. Díky velkému rozpětí aplikačních tlouštěk je vhodná nejen pro pokládku elektrického topení, ale i pro vybrané typy teplovodních nízkoprofilových topných registrů.

„Kalciumsulfátovou stěrku Cemix Nivela Easy lze s úspěchem použít pro všechny nízkoprofilové podlahové systémy. Lze ji aplikovat v tloušťce 30 mm nebo méně v závislosti na výšce vodovodní trubky, která musí mít krytí 8 mm. Naproti tomu klasický podlahový systém má tloušťku 55–60 mm s krytím trubky minimálně 30–35 mm. Využitím stěrky Cemix Nivela Easy lze tedy podstatně méně zatížit stávající konstrukci. To je ideální při rekonstrukcích starých domů, v nichž by mnohdy staré stropy ze dřeva staticky nevyhověly a musely by se dělat nové. To ale není jediná výhoda. Stěrka je úspěšná i tam, kde je omezena konstrukční výška, zejména v případě, že jsou už například namontované dveře a není možné podlahu snížit. Tento systém se také rychleji natápí na rozdíl od klasického podlahového vytápění,“ představuje řešení Karel Dutka, produktový manažer společnosti LB Cemix.

Přečtěte si:  ZERO DecoStyle Beton pro jedinečné povrchy

Cemix 200 j Nivela Easy jemná je určena ke zhotovení kvalitní vyrovnávací vrstvy před pokládkou podlahových krytin, ať už je to dlažba, plovoucí podlaha, parkety, koberce či PVC. Je použitelná při výstavbě bytů, ale i kancelářských prostor, správních budov, hotelů, škol i nemocnic, protože po zakrytí podlahovou krytinou je odolná proti valivému zatížení. Odzkoušená odolnost stěrky proti obrusu valivým zatížením pod podlahovou krytinou (RWFC = Rolling Wheel Floor Covering) je 550 N, takže povrch odolá nejen provozu kolečkových židlí v kancelářích, ale právě i v nemocnicích, kde je neustálý přesun pacientů na nemocničních vozících či postelích. Stěrka se aplikuje jako sdružená vyrovnávací podlahová vrstva na beton, ideální je jako opravná vyrovnávací vrstva potěrů na bázi síranu vápenatého (alfa-sádra, anhydrit) v tloušťce 1–30 mm nebo na lehké betony v tloušťce 10–15 mm, což záleží na statickém posouzení. V tloušťce vrstvy do 10 mm je povrch pochůzný již za 4 hodiny.

Je ideální pro rekonstrukce, kdy na podkladním betonu zůstanou zbytky vodou nerozpustných lepidel původní krytiny. Stěrka nemá miskovou deformaci a nepopraská na rozdíl od klasických cementových stěrek. Proto je ideální na rekonstrukce včetně vyrovnání podkladu po parketách, kde mnohdy zůstanou i zbytky asfaltových lepidel.

www.cemix.cz

Share.

About Author

Comments are closed.