HET AQUADECOL OCHRANNÝ LAK – bezbarvý vodou ředitelný lak na kámen a stavební materiály

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

AQUADECOL OCHRANNÝ LAK je transparentní UV odolný hedvábně matný akrylátový lak určený k ochraně materiálů a stěn v interiéru a exteriéru. Aplikuje se jako samostatný dekorativní nátěr na přiznané stavební materiály – pohledový beton, cihly, kámen (pískovec, žulu, opuku atd.), štukové či sádrovápenné omítky, sádrovláknité desky apod. Nátěr zachovává kresbu původního podkladu a lehce zvýrazňuje jeho barevnost. Používá se i k dodatečné ochraně bílých nebo barevných disperzních malířských nátěrů, tenkovrstvých omítek s polymerním pojivem či ochranným nebo „oživovacím nátěrům“ mozaikových omítek.

Lak je vhodnou volbou pro zdravotnická zařízení, školy, činžovní domy, sklady, schodištní sokly, chodby, kuchyně, dětské pokoje, učebny, čekárny apod. Splňuje požadavky pro nátěry povrchů, které mohou přicházet do nepřímého styku s potravinami. Vytváří povrch odolný vůči standardní vlhkosti v místnostech, velmi odolný vůči oděru za mokra a odolný omývání běžnými dezinfekčními a čisticími prostředky. Natřená plocha oproti obvyklým malířským nátěrům lépe odolává zašpinění, snáze se udržuje a čistí.

Vydatnost se pohybuje v rozmezí 4–7 m2 z 1 kg laku v jedné vrstvě podle savosti a struktury podkladu, aplikační techniky, tloušťky nanesené vrstvy. Nanášení se provádí stříkáním, malířskými válečky s krátkou střiží a zaoblenými hranami (pro akrylátové laky), štětcem pro vodou ředitelné laky.

www.het.cz

Přečtěte si:  HET Aquadecol EPOXY SG, vodou ředitelná epoxidová barva na podlahy a stěny
Share.

About Author

Comments are closed.