Moderní i tradiční radiátor Zehnder Charleston v interiéru historické vily

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Radiátor Zehnder Charleston je topné těleso, které díky svým tradičním tvarům s moderní úpravou zapadne téměř do každého interiéru. V téměř jeden a půl století staré vile v jižních Čechách majitelé promyšleným zařízením interiéru dotáhli univerzálnost Charlestonu k dokonalosti.

Dům na první pohled zaujme svou majestátní hmotou, zajímavým místopisem i členitým výškopisem: nachází se totiž na kraji historického centra, na svažité parcele, která mohutné stavbě opticky ubírá výšku. Výraz exteriéru zjemňuje elegantní dobové zdobení, členění fasády s dominantní věžičkou v průčelí. Právě tato stavba se stala před nedávnem terčem zájmu investora, který se rozhodl potenciálu stavby využít naplno a pustil se do její citlivé rekonstrukce. Objekt je dnes díky němu opět zdravý a životaschopný. Jeho fasáda získala zpět svoji dávnou krásu, konstrukce i střecha dokáží po opravách dále odolávat zubu času. Interiérová řešení respektují původní stavbu, nicméně byla nucena reagovat na změny, které unikátní vila během 20. století prodělala. Sloužila totiž nejen jako prostor pro bydlení, ale například i pro účely úřadu sociálních služeb. Svoji současnou podobu i účel získala až po roce 2008, tedy poté, co ji získal nový investor.

Vila stojí na okraji historického centra.

Dnes dům slouží jak pro bydlení, tak i pro administrativu či jako ordinace lékaře. Nové radiátory byly součástí proměny interiéru: „Hledali jsme topná tělesa, která budou korespondovat s budovou, jejím duchem i stylem a zároveň budou splňovat nároky na moderní technologie,“ říká majitel. Volba padla na radiátory švýcarského výrobce Zehnder, konkrétně radiátor pro obytné prostory Zehnder Charleston.

Přečtěte si:  Sériově namísto paralelně. Kermi nabízí chytrá tepelná řešení

Zehnder Charleston je originál mezi trubkovými radiátory – výkonný, všestranný, překvapuje tvarem, funkcí a komfortem. Článková konstrukce mu propůjčuje transparentní vzhled a nadčasovou eleganci. Trubkový radiátor poskytuje příjemné sálavé teplo a promění obytný prostor v oázu dobré pohody. Zehnder Charleston nabízí velkou rozmanitost modelů – v mnoha velikostech i tvarech (za zmínku stojí třeba Charleston řešený do oblouku podél zaoblené zdi). K dostání je téměř ve všech barvách a povrchových úpravách dle přehledu barev Zehnder.

V obývací části dali majitelé přednost romantickému retro stylu.

Investor vyměnil všechny stávající radiátory v budově – proto Zehnder Charleston najdeme jak v obývací, tak i v administrativní části budovy. Zvláště pak vynikne příjemný retro styl topných těles v minimalisticky pojatých společných prostorech: hra světla a stínu na schodišti opticky proměňuje jednoduché žebrování radiátoru v píšťaly varhan, jen se rozezvučet. Kanceláře jsou zařízeny moderně a funkčně – zde je Zehnder Charleston umístěn na tradičních místech pod okny a příjemně doplňuje okenní niky uliční fasády i ty méně nápadité v zadním traktu budovy: ve všech případech ale funguje jako vizuální „eyecatcher“ – drobný detail, který nelze přehlédnout. Obývací prostory jsou pak zařízeny v příjemném retro stylu a zde se Zehnder Charleston cítí jako ryba ve vodě: najdeme ho jak v ložnicích, obývacích pokojích, tak i v koupelně.

Díky citlivé rekonstrukci vila ožila. Její multifunkční využití je zárukou, že se nestane historickou „konzervou“: ke stovkám příběhů vepsaných do jejích zdí mohou přibýt další a další. A díky radiátorům Zehnder Charleston je jasné, že tyto příběhy či životy rozhodně v čase „nezamrznou“.

Přečtěte si:  Designové radiátory Zehnder - prvotřídní kvalita, dokonalá funkčnost a krásný design

Zehnder Charleston v kostce

 • Mnohostranně použitelný díky velké rozmanitosti připojení, upevnění a modelů;
 • upevňovací systém Zehnder EasyFix umožňuje snadnou montáž se zabezpečením proti vysazení;
 • design v provedení klasické elegance lze integrovat do jakéhokoliv prostředí;
 • snadná údržba čisticím kartáčem Zehnder z ovčí vlny;
 • komfort je zajištěn díky vysokému podílu sálavého tepla;
 • k dodání s připojovací armaturou Zehnder Vario pro diskrétní a esteticky skrytou techniku připojení;
 • vhodný pro provoz s tepelným čerpadlem a/nebo nízkoteplotní otopnou soustavu;
 • rozmanité možnosti použití díky speciálním řešením, jakými jsou například prohnuté nebo lomené provedení;
 • díky hladkému povrchu a snadnému čištění vhodný také pro alergiky;
 • lze dodat se speciální povrchovou úpravou Zehnder TopCare pro ochranu proti vzniku a šíření bakterií;
 • přizpůsobí se stavebním požadavkům díky článkové konstrukci;
 • vysoký tepelný výkon i pro starší zástavbu s vyšší tepelnou zátěží;
 • bezodpadová laserová technologie svařování LaZer made zaručuje nejvyšší kvalitu, vysoce hodnotný design a spolehlivý provoz otopné soustavy.

Společné prostory vily jsou plné krásných detailů.

www.zehnder.cz

Foto: Jiří Vaněk/Zehnder

Share.

About Author

Comments are closed.