Keramická dlažba – designové řešení do interiéru i exteriéru

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Při pořizování domu či bytu je dnes již běžným požadavkem mít alespoň malý kousek místa pro venkovní relaxaci. Jinak řečeno, balkon či terasa je pomyslná místnost navíc, se kterou se však předem počítá. Zároveň jde o poměrně unikátní prostor, který na nás působí při pohledu zvenku i zevnitř budovy. Trendem je celkový charakter interiéru i exteriéru funkčně a esteticky propojit.

Elegantní mrazuvzdorná slinutá dlažba TIGER v přírodním odstínu dřeva.

To umožňuje kvalitní keramická dlažba. Ta kromě možnosti všestranného využití spojuje i celou řadu dalších výhod. Je odolná, atraktivní, nenáročná a nabízí nepřeberné množství formátů, stylů či barev. Elegantním dojmem působí například série TIGER v oblíbeném dezénu dřeva. Oproti přírodnímu materiálu má však mnohem vyšší životnost a menší nároky na údržbu. Navíc dřevěný obklad sám o sobě vyvolává pocit tepla a útulna. Skvěle se tak hodí do prostoru uvnitř i ven.

Modulární mrazuvzdorná,
vysoce otěruvzdorná dlažba s protiskluzovým povrchem URAL.

Dalším předpokladem pro dlouhou životnost venkovní dlažby je vysoká otěruvzdornost. Nejlepší volbou je slinutá dlažba, která je dostatečně tvrdá, pevná, otěruvzdorná a zároveň méně nasákavá. Garancí kvality je totiž i tzv. index nasákavosti neboli mrazuvzdornost. Pro exteriér jsou vhodné slinuté dlaždice s nasákavostí nižší než 0,5 %. Mrazuvzdorná dlažba bude spolehlivě odolávat nepřízni počasí, je však třeba věnovat zvýšenou pozornost také vlastnímu bezpečí. V místech, kde je přirozená vlhkost, je žádoucí též speciální glazura, která zamezí uklouznutí. Dlaždice s protiskluzovou úpravou tak umožňují bezpečný pohyb při chůzi naboso i v obuvi. Nejlepším řešením pro terasy a balkony se tak stávají mrazuvzdorné slinuté, glazované dlaždice. Kombinaci všech vyjmenovaných vlastností a krásnou kamennou texturu nabízí třeba série URAL od španělského výrobce Codicer. Navíc se jedná o tzv. modulární dlažbu, která je díky své skladbě z různých formátů též zárukou dokonalé originality.

Přečtěte si:  Nová koupelnová série Geberit Acanto

www.sapho.cz

 

Share.

About Author

Comments are closed.