Údržba a renovace vinylových RIGID SPC podlah

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak na údržbu vinylové RIGID SPC podlahy?

Správný postup údržby a čištění prodlouží vinylové podlaze životnost.

Pokud jste si zakoupili, nebo uvažujete o koupi vinylové podlahy, jistě jste se setkali s označením podlah RIGID či SPC. Tyto podlahy jsou prodávány jako velmi odolné podlahy s možností vystavení střední až vysoké zátěži, vhodné nejen do pokojů, ale i do kuchyní, chodeb a dalších míst s vyšším nárokem na odolnost. Aby si vinylové podlahy zachovali své dobré vlastnosti po dlouhou dobu a prodloužila se jejich životnost, je nezbytné je správně čistit a pravidelně provádět i jejich údržbu speciálními prostředky pro hloubkové čištění a ochranu povrchu vinylových RIGID SPC podlah. Nejste si jisti, co znamená u vinylových podlah označení RIGID či SPC? Na konci článku vám tyto pojmy vysvětlíme. Nyní se budeme soustředit na rozdělení pojmů úklid, čištění a hloubkové čištění a údržba vinylových podlah.

Bona Care Program – Bona Údržba SPC vinylových podlah RIGID

Úklid vinylových podlah

Úklidem podlahy se rozumí běžný denní úklid, tedy vyluxování a setření podlahy mopem. Na trhu existuje více prostředků, doporučujeme se soustředit na ty, o kterých skutečně víte, že jsou určeny přímo pro vinylové podlahy. Ideální variantou je například Bona Spray Mop pro vinylové podlahy s možností využití nákupu náhradních náplní ve 4 litrovém balení. Čističe podlah od švédské firmy Bona jsou zárukou kvality a bezpečnosti.

Údržba a čištění vinylových podlah

Pokud je podlaha zašpiněna tak, že denní běžná péče na odstranění nečistot nestačí, je vhodné přistoupit k údržbě podlahy speciálními čističi na vinylové podlahy. Běžným postupem je odstranění volných nečistot suchou cestou, tedy zametení či vyluxování podlahy a následné mokré čištění vhodnými prostředky. Doporučujeme produkty řady Bona Care Program pro elastické podlahy, Bona Clean R50 je možné použít jak pro precizní čištění mopem, tak pro strojové čištění se strojem Bona PowerScrubber. Podlahový čistič Bona Clean R60 je prostředek typu 2v1, podlahu nejen perfektně vyčistí, ale zároveň poskytne podlaze ochranou vrstvu ve formě odolného ochranného filmu na povrchu podlahy. Oba prostředky Bona Clean R, při dlouhodobém používání, snižují počet nežádoucích bakterií na podlaze. Údržbu podlahy provádějte pravidelně, pouze tak dosáhnete dlouhotrvajících výsledků.

Přečtěte si:  Dub Sintra a dub Cordoba, novinky mezi dřevěnými podlahovinami

Ochrana povrchu vinylových podlah

I pro odolné vinylové podlahy typu RIGID SPC platí, že jejich vzhled jejich povrchu časem ztratí na původní kvalitě. I tato situace má své řešení, důležitým faktorem je dodržení postupu aplikace nové ochranné vrstvy a výběr odpovídajícího produktu pro materiál z něhož je podlaha vyrobena, v našem případě vinyl RIGID SPC. Prvním krokem je důkladné vyčištění podlahy. Začnete vysátím volných nečistot a následně přistoupíte k preciznímu vyčištění podlahy. Na běžně znečištěnou podlahu můžete použít čistič Bona Clean R50, tak jak jsme o něm již hovořili v části o údržbě. Pokud je však podlaha znečištěna silně, je vhodnější variantou použít speciální čistič Bona Remove R nebo Bona PowerRemove R. Tyto čističe odstraní nejen běžné znečištění, ale i zbytky polišů, leštěnek a zbytků starých čisticích prostředků. Vlastní ochranu povrchu vinylové podlaze RIGID SPC poskytne PU údržbová politura Bona Shield R. Politura je dodávána v provedení lesk a mat a její aplikace se snadno provádí mopem v jedné až dvou vrstvách.

Hloubkové čištění

Ani v případě starší nebo velmi zašlé vinylové podlahy není nutné přistupovat k její výměně. Pokud povrch podlahy není hrubě poškozen, můžete podlaze vrátit původní design a lesk hloubkovým vyčištěním. Toto silné čištění podlahy se provádí ve dvou krocích. Nejprve na podlahu aplikujete mopem přípravek Bona Remove R a následně strojově, čisticím strojem Bona Power Scrubber, který za pomoci dvou protiběžných kartáčů a čističe Bona Remove R proniká hluboko do pórů podlahy. Výsledkem a vaší odměnou je perfektně vyčištěná podlaha. Pro prodloužení efektu vyčištěné podlahy je vhodné aplikovat novou ochranou vrstvu Bona Shield R lesk nebo mat, dle designu vaší podlahy.

Přečtěte si:  Natur!Pur - šestice nových dřevěných podlah

Přelakování vinylové podlahy – dlouhodobá nová ochrana

I v případě, že vaše vinylová podlaha je již velmi zašlá, nebo má dokonce i poškozený povrch, existuje řešení, jak podlaze vrátit původní design, nebo dokonce vytvořit design zcela nový. Nejen dřevěné podlahy, ale i vinylové RIGID SPC podlahy je možné zbrousit a přelakovat a současně i změnit jejich barvu či kreativně upravit jejich design. Broušení vinylových podlah probíhá mokrou cestou, tedy bezprašně. Proces přelakování je velmi rychlý, nový vzhled podlahy můžete mít během jednoho dne, bez prachu a bez nepořádku. Je možné volit bezbarvý lak Bona Pure nebo barevnou variantu v RAL škále Bona PureColour. Přelakování vinylové podlahy svěřte odborné firmě pracující se systémem Bona CARE pro elastické podlahy. Seznam podlahářů naleznete na webových stránkách www.renovujeme-vinyl.cz

Přehled produktů pro údržbu a péči o vinylové RIGID SPC podlahy

Bona Spray Mop pro vinylové podlahy

Bona Spray Mop slouží k velmi rychlému čištění a údržbě všech typů tvrdých podlahovin. Otočná hlava mopu usnadňuje čištění i v těžce přístupných místech.

 • Speciálně vyvinut pro vinylové a elastické podlahy
 • Ergonomický design
 • Znovu doplnitelná náplň

Bona Spray Mop můžete zakoupit online na www.bonaspraymop.cz

Bona Clean R50

Vysoce koncentrovaný, lehce alkalický čisticí prostředek vhodný pro běžné čištění všech elastických podlah a podlah ošetřených produkty řady Bona Care Program. Bona Clean R50 je vhodný jak pro každodenní čištění, tak i pro odstranění intenzivního znečištění.

 • Jemný, přesto efektivní, i při menším poměru dávkování
 • Vysoce koncentrovaný
 • Jemně pěnivý
 • Redukce bakterií na podlaze
Přečtěte si:  TKNG – schodové hrany nové generace

Bona Clean R50 můžete zakoupit online na www.bonaspraymop.cz

Bona Clean R60

Jemný čistící prostředek, rozpustný ve vodě, vhodný pro běžné čištění a ošetření všech elastických podlah. Bona Clean R60 je produkt 2v1 – čistí a zároveň poskytuje ochranný film na povrchu.

 • Produkt 2v1 – čistí a poskytuje ochrannou vrstvu
 • Zanechává odolný ochranný film na povrchu
 • Jemně pěnivý
 • Redukce bakterií na podlaze

Bona Clean R60 můžete zakoupit online na www.bonaspraymop.cz

Bona Shield R

Polyuretanová údržbová politura pro všechny elastické podlahy. Vyvinutá speciálně pro renovované podlahy ošetřené lakem Bona Pure. Také je určena pro elastické podlahy jako je linoleum a PVC.

 • Vysoká odolnost
 • Rychleschnoucí
 • Jednoduchá aplikace
 • Provedení lesk a mat

Bona Shield R můžete zakoupit online na www.bonaspraymop.cz

Bona Remove R

Silný čistící prostředek, pro efektivní odstranění běžných znečištění pro údržbu a čištění elastických podlah. Lze jej použít i pro hloubkové čištění v rámci pravidelné údržby.

 • Pro intenzivní čištění
 • PH 9
 • Vrací podlaze původní vzhled

Bona Remove R můžete zakoupit online na www.bonaspraymop.cz.

Pro další informace o vinylových podlahách a jejich údržbě navštivte www.renovujeme-vinyl.cz a www.rigid.cz.

Pokud vás zajímají návody a rady pro čištění a údržbu podlah dřevěných, navštivte webové stránky www.renovujem-parkety.com .

 

 

Share.

About Author

Comments are closed.