Plánování, výběr produktů a výběrová řízení na projekty – vše s jedním nástrojem Knauf Planner Suite

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

S novým nástrojem Knauf Planner Suite mohou nyní architekti, projektanti, ale i přípraváři, rozpočtáři a generální dodavatelé, a dokonce i koncoví uživatelé rychle a snadno najít správná řešení pro suchou výstavbu. A to nejen pro realizace v ČR, ale prakticky na celém světě. Nástroj je složen ze dvou základních aplikací: Planner Suite Web a BIM Plug-in. „Planner Suite Web umožňuje každému s přístupem na internet rychlé vyhledání vhodné konstrukce podle zadaných parametrů,“ vysvětluje Aleš Novák, produktový manažer společnosti KNAUF. „Je určen pro uživatele BIM programů Revit a ArchiCAD a kromě již zmíněného vyhledávání umožňuje import vybrané skladby přímo do výkresu.“

Výběr produktů podle požadavků a dostupnosti

Pomocí funkce vyhledávání a pomocí primárních a doplňujících filtrů může uživatel získat přehled o produktech a systémech Knauf schválených a používaných v konkrétně zvolené zemi. Specifikace obsahují údaje o aktuálních hodnotách požární odolnosti, zvukové izolace, vzdálenostech závěsných prvků či maximálních výškách. Uživatel po vstupu do nástroje Planner Suite zvolí zemi, kde se bude projekt realizovat, a v rámci ní pak probíhá výběr. Projektant tedy může projektovat v ČR a připravovat projekt v datech např. Knauf Belgie a naopak.

Všechna data jsou vždy aktuální

Všechny BIM objekty v nástroji Knauf Planner Suite jsou založeny na nejnovějších datech. Aby to platilo i pro produkty, které již byly přijaty v Revitu nebo ArchiCADu a mezitím byly aktualizovány, má Planner Suite Plug-in funkci validace dat. Tím se zkontroluje správnost dat všech systémů Knauf a jediným kliknutím se aktualizují na nejnovější verzi. Plug-in Planner Suite označí produkty, které již nemusí být k dispozici, a doporučí možné alternativy.

Přečtěte si:  Sádrokartonové systémy Knauf - lehké konstrukce, masivní výhody

Specifikace stiskem tlačítka

Webová aplikace Planner Suite poskytuje technické informace a podklady ke stažení ve formátu PDF. Dále uživatel získá technický popis zvolených konstrukcí a základní schémata.

BIM Plug-in Planner Suite nabízí navíc vestavěnou funkci výběrového řízení, která usnadňuje vytváření nabídek a poptávek bez nutnosti provádět výpočty množství v Revitu nebo ArchiCADu. Stisknutím tlačítka se vytvoří výkaz výměr. Knauf Planner Suite exportuje data v různých formátech, jako je GAEB, Word nebo PDF, a nabízí tak maximální možnou flexibilitu.

Nástroj Knauf Planner Suite je k dispozici ke stažení zdarma na webových stránkách zde: https://go.knauf.com/cs-cz/planner-suite

Share.

About Author

Comments are closed.