Nezámrzný ventil Schell Polar II Set – zajistí venkovní tekoucí vodu v okolí domu celoročně

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nezámrzný ventil Polar II Set je jednou z nejúspěšnějších novinek firmy Schell za poslední dekádu. Při relativně malé investici a snadné montáži totiž dokáže zajistit venkovní tekoucí vodu v okolí domu celoročně.

Prozíraví majitelé domů a chalup si právě v tomto teplém ročním období vylepšují technické zabezpečení své nemovitosti, aby si v sychravých měsících ušetřili starosti a čas. S podzimem a prvními mrazíky nastane čas, kdy bude třeba všechny venkovní hadice smotat a uklidit. Venkovní vodu ale často potřebujeme celoročně. Díky konstrukci nezámrzného ventilu Polar II v něm nezůstává po použití žádná voda, a proto je chráněn před poškozením mrazem a umožňuje jeho používání i v zimních měsících, kdy teplota vystoupá nad nulu. I v zimních měsících je možné mýt pracovní nástroje, nebo očistit zablácené kolo či boty ocení chataři, sportovci i majitelé psů, kteří musí venčit svého psa bez ohledu na počasí a roční období.

Nezámrzný ventil Polar II se stal hitem ihned poté, co jej tradiční německý výrobce armatur Schell uvedl na trh. Funkčnost ventilu v zimním období umožňuje inteligentní přivzdušnění ventilu: systém nuceného přisávání vzduchu do armatury zcela automaticky vyprázdní ventil a zajistí úplný odtok vody po každém jejím puštění. „Vysoce kvalitní dílenské zpracování ventilu doplňují i další vylepšení a samozřejmostí u výrobků Schell je vysoká kvalita užitých materiálů, Polar je vyroben z certifikované hygienicky nezávadné mosazi s chromovaným povrchem.“, vysvětluje obchodní zástupce Schell pro Českou republiku Aleš Řezáč.

Velkou devízou ventilu Schell Polar II Set je možnost téměř univerzální montáže nejen u všech rodinných domů, chalup, terasových bytů, balkónů apod., ale také v komerčních budovách jako jsou prodejny, nákupní centra, kancelářské objekty, sportoviště, hotely, penziony apod. Balení nezámrzného ventilu Polar II je vždy dodáváno s dvěma typy ovládání. Na výběr je jak pohledová rukojeť Comfort, tak nástrčný klíček, díky kterému je zamezeno neoprávněnému odběru vody z armatury. Pokud chcete instalovat Polar II v místech, kde hrozí černý odběr vody, lze k výrobku objednat i bezpečnostní uzamykatelnou rukojeť Secur na klíček.

Díky instalaci ventilu Polar II můžete vodu odebírat celoročně bez starostí, že by mohlo dojít
k poškození či prasknutí armatury vlivem mrazu. V případě používání hadice s pistolovou rukojetí doporučuje výrobce na výtok instalovat ¾“ mezikus se zpětnou klapkou, která zabraňuje zpětnému tlakovému rázu vody do ventilu a prodlužuje tak životnost těsnění.

Tento výrobek s visačkou „Made in Germany“ splňuje, stejně jako ostatní produkty Schell, přísné normy nejen Evropské unie, ale také požadavky Německého svazu plynařů a instalatérů, který je vyhlášený svou přísností a velmi dbá na bezpečnost.

Snadná montáž ventilu krok za krokem:

Technické informace:

Venkovní nezámrzný ventil Schell Polar II Set
Nezámrzný ventil délky 500 mm od přední hrany zdiva (fasády), podle tloušťky stěny lze zkracovat na rozměry 200-500 mm.
+Nucené přivzdušnění pro automatické vyprázdnění armatury při každém uzavření
+Ovládací vršek na nástrčný klíč nebo rukojeť Comfort
+Zpětná klapka, rozeta na stěnu s připevňovacím materiálem
+Povrch: matný chrom
+Stěnová průchodka s izolační chráničkou
+K zabudování do stěny,
+Průměr vrtaného otvoru: 38 mm
+Materiál: mosaz DIN EN

www.schell.eu

Share.

About Author

Comments are closed.