Bona prémiové základní a vrchní laky pro ošetření dřevěných podlah

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak jistě víte, můžete používat ty nejlepší laky na světě, a přesto nedocílíte dobrého vzhledu podlahy, pokud nebyla podlaha správně a důkladně vybroušena. A stejně tak můžete používat nejlepší brusné prostředky na světě, a přesto nedocílíte dobrého vzhledu podlahy, pokud lak nebyl aplikován správně anebo je nekvalitní.

Příprava je základ

Lak na dřevěné podlaze zvýrazní všechny její klady, ale může také zvýraznit její nedostatky a skvrny. Někdy zjistíte, že k něčemu takovému došlo, teprve až je podlaha nalakovaná. Pak už není možné vybrousit jen místo s nehezkou skvrnou a znovu ji ošetřit. Nově nalakovaná plocha by byla zřetelně vidět a vám by, bohužel, nezbylo nic jiného, než začít od začátku. Tomu se můžeme vyhnout volbou vhodných přípravků určených pro povrchovou úpravu dřevěných podlah a jejich správným používáním dle příslušných návodů. Předtím, než nalakujete podlahu je však nutná řádná příprava, aby lak správně přilnul. Aby byla podlaha správně vybroušena, doporučujeme brusivo Bona Abrasives, které je speciálně vyrobeno pro broušení dřevěných podlah. Společnost Bona nabízí kvalitní sortiment brusiva a brusek, stejně tak systém pro bezprašné broušení podlah. V kombinaci s našimi technikami broušení se dá docílit nejen krásného vzhledu, ale i unikátního vzhledu dřevěných podlah s výraznou texturou pomocí Bona technologie kartáčování, která drásá do struktury dřeva, tím se zvýrazní kresba dřeva a vytvoří efekty na povrchu podlahy. Jakmile je podlaha řádně vybroušená, je čas na povrchovou úpravu.

Základní laky Bona

Základní lak by měl vytvořit základ pro dobrý vzhled a rozliv laku vrchního a poskytnout technické výhody, jakými je minimalizovat riziko bočního slepení hran, zlepšit přilnavost apod. Základní laky Bona – to je široká škála barevných možností, od Skandinávské bílé až po syté zbarvení jantaru. Vrchní laky Bona – to je odolnost povrchu dle úrovně zátěže (domácnosti, komerční prostory, vysoce frekventované prostory) a požadovaného stupně lesku. Bona základní laky v kombinaci s vrchními laky uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka. Výběrem správné kombinace Bona laků budete mít jistotu, že každá podlaha, kterou ošetříte, bude vypadat přesně tak, jak potřebujete.

Základní laky Bona

Bona Natural – zachovává skutečně přirozený vzhled neošetřeného dřeva.

Bona Classic – klasický lak, který vytváří lehké zabarvení dřeva.

Bona Classic UX – pro středně světlé zabarvení dřeva, pro snadnou aplikaci bez viditelného napojení.

Bona White – dává dřevu krásný bělený vzhled. Intenzitu běleného vzhledu lze zvýraznit opakováním počtu aplikací.

Bona Intense – vytváří středně syté zabarvení, lak vhodný i pro tropické dřeviny.

Bona Amber – pro syté, jantarové zabarvení dřeva, pro dub a tmavé, tropické dřevo.

Vrchní laky Bona

Jakmile je povrch nalakován základním lakem Bona, nechá se zaschnout a poté v případě potřeby se mezibrousí. Všechna vaše poctivá práce však může být zmařena, když pro poslední vrstvu vrchního laku nepoužijete vrchní lak vysoké kvality. Vždy nanášejte lak v dostatečném množství. Mnoho problémů, s nimiž se setkáváme, je zapříčiněno použitím nedostatečného množství laku. Například aplikací pouze jedné vrstvy vrchního laku po použití základního laku namísto dvou nebo tří vrstev. Držte se návody v technických listech příslušných produktů Bona.

Vrchní laky Bona

Silná zátěž: Bona Traffic HD

Bona Traffic HD je nejodolnější lak na světě. Je aplikován na velkých plochách, jako jsou hotely, restaurace a letiště po celém světě, kde je vyžadována vysoká odolnost povrchu a krátké časové prostoje.

Bona Traffic HD – nejodolnější lak s extrémně rychlou dobou schnutí, pro vysokou provozní zátěž; extra mat, mat, polomat.

Bona Traffic HD Anti-Slip – splňuje nejvyšší standardy protiskluznosti v komerčních prostorech, na schodištích či jiných místech se zvýšeným rizikem rozlití tekutin a uklouznutí; mat.

Bona Traffic HD Raw – nabízí vysokou úroveň ochrany povrchu dřevěných podlah a zachovává vzhled a pocit neošetřeného dřeva; ultra mat.


Aplikace laku Traffic HD a Bona Traffic HD Raw a finální výsledek porovnání vzhledu dřevěné podlahy.

Střední zátěž: Bona Mega

Bona Mega je ideální lak pro silnou bytovou až lehkou komerční zátěž, který nabízí vynikající odolnost proti rozlitým tekutinám. Je skvělý pro ošetření dřevěných podlah s vysokou frekvencí pohybu, vhodný na prkenné podlahy.

Bona Mega ONE – založen na zjednodušení denní práce podlaháře a pro rychlejší a jednodušší pracovní proces s velkou spolehlivostí; extra mat, mat, polomat.

Bona Mega – jako prémiová volba pro domácnosti, vynikající pro komerční prostory; extra mat, mat, polomat, lesk.

Bona Mega Natural – pro domácnosti a méně zatěžované komerční prostory, kde chcete zachovat přirozený vzhled a dojem z neošetřeného dřeva; přírodní vzhled.

Bytová zátěž: Bona Novia, Bona Domo

Bona Novia a Bona Domo jsou rychleschnoucí laky s jedinečnými vlastnostmi, pro ochranu povrchu dřevěných podlah v domácnostech. Laky je možné aplikovat od začátku až do konce, jako základní a vrchní lak v jednom.

Bona Novia – odolný multifunkční lak pro domácnosti; mat, polomat, lesk.

Bona Domo – prémiový lak pro domácnosti; mat, polomat.

Prémiový vzhled: olej + vrchní lak

Hledáte-li více barevných možností než ty, které nabízejí Bona základní laky, pak jsou tady Bona oleje. Bona Craft Oil 2K, to je obrovské množství unikátních barevných kombinací + vrchní lak Bona Traffic HD a Bona Traffic HD Raw pro odolnou ochranu povrchu dřevěných podlah.


Pracovní postup, jak VYDRÁSAT dřevěnou podlahu a zvýraznit tak strukturu dřeva, NAOLEJOVAT širokou škálou barevných olejů a NALAKOVAT pro skvělou odolnost proti opotřebení. To je Bona Fiber Pad, Craft Oil 2K a Traffic HD Raw. Jedinečný vzhled dřevěné podlahy s perfektní odolností laku. Nabídněte vašim zákazníkům něco vyjimečného.

Čtěte více zde: Bona základní laky a vrchní laky – Bona.com

Share.

About Author

Comments are closed.