WEISS® Péče o kámen – hloubkové ochranné impregnace pro různě savé materiály

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Portfolio produktů značky WEISS® Péče o kámen je široké a obsahuje produkty pro všechny situace. Zahrnuje i nabídku v oblasti ochrany povrchů – dlouhodobé hloubkové impregnace s kompletní ochranou proti vodě, olejům a mastnotám.

  • WEISS® FS FSZ – pro kameninu a keramiku. Receptura této nezvýrazňující impregnace je konstruována pro povrchy s velmi nízkou nasákavostí.
  • WEISS® FS MARMOR – univerzál pro všechny přírodní a umělé kameny. Tato nezvýrazňující impregnace je vyrobena v pH neutrálním prostředí. Je proto mimořádně vhodná pro leštěné mramory a vápence a také všechny povrchy, které jsou choulostivé na kyseliny. Díky tomu může být použita univerzálně, také pro ostatní přírodní a umělé kameny.
  • WEISS® FS PREMIUM – pro silně savé materiály. Jedná se o nezvýrazňující prémiovou ochranu pro velmi silně savé a kapilárně otevřené přírodní a umělé kameny. Sem patří některé typy žuly a ruly, pískovec, terakota, tonstein, cihla, klinker, vápenopískovec apod.

Všechny uvedené nezvýrazňující FS impregnace vytvářejí optimální ochranu, mají dlouhou životnost a otevřenost povrchu vůči difuzi par. Na povrchu zůstává jeho přirozený vzhled. Impregnace neobsahují silikony ani vosky. Ochrannou látkou jsou fluoropolymery, které vykazují trvalé spojení s podkladem. Proto je možné je bez omezení použít také v prostorách na zpracování potravin. FS impregnace dobře pronikají do kapilární struktury přírodního a umělého kamene a chrání jej před nečistotami vzniklými vodou, mastnotami, oleji, vosky apod. Tyto nečistoty jsou od povrchu odpuzovány a je možné je zpravidla vyčistit bez použití dalších čisticích prostředků. Impregnovaný povrch je snadno čistitelný i v silně zatěžovaných prostorách, jako jsou např. kuchyně, jídelny, stoly a pulty v interiéru i exteriéru. Impregnace mohou být aplikovány také na povrchy se zbytkovou vlhkostí. Netvoří na povrchu žádné vrstvy, paropropustnost zůstává zachována. Nedojde k ovlivnění protiskluzných vlastností povrchu.

  • WEISS® FT BRILLIANT – zvýrazňující impregnace pro všechny přírodní a umělé kameny – efekt „mokrého kamene“. FT BRILLIANT se vyznačuje silným a kontrastním zesílením barev. Výborně zabraňuje průniku vlhkosti, nečistot, mastnot a olejů do ošetřeného povrchu. Vzlínající soli z podkladu jsou také zadrženy. Paropropustnost povrchu není téměř vůbec nebo jen mírně ovlivněna. Povrchová struktura kamene zůstává zachována. Protiskluznost není ovlivněna a zůstává zachována. Ochrana a také zvýrazňující efekt jsou stálé.
Přečtěte si:  Údržbu podlahovin v historických prostorách rezidence primátora Prahy provedla floorcolor s.r.o. produkty Dr. Schutz®, eukula® a WEISS®

www.floorcolor.cz

Share.

About Author

Comments are closed.