HET SOLDECOL TERASA – ochranný teakový olej s UV filtrem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

HET SOLDECOL TERASA je směs velmi kvalitních přírodních olejů a pryskyřic svařených s kalafunou pro ochranné a dekorativní nátěry všech druhů dřevin (sibiřský modřín, smrk, borovice), včetně exotických (např. teak, bangkirai apod.) v exteriéru i interiéru. Hedvábný povrch zvýrazňuje přirozenou kresbu dřeva. Olejový nátěr vyniká hlubokou penetrací, nepraská a neloupe se, snadno se obnovuje a umožňuje dřevu „dýchat“. Je ošetřený biocidy proti plísním a řasám, obsahuje UV filtr, vosky, vysoké množství tungového oleje, a v kombinaci se speciálními stálobarevnými pigmenty tak zajišťuje ošetřenému povrchu vysokou vodoodpudivost a odolnost povětrnostním vlivům, slunečnímu záření i vyšší odolnost vůči poškrábání. Je vhodný k novým nebo obnovovacím nátěrům dřevěných stavebních dílů a konstrukcí, např. dřevěných teras, roštů, zahradního nábytku apod.

Odstíny: čtyři základní odstíny – bezbarvý, šedý, teak a ořech. Lze je vzájemně míchat. Bezbarvý lze použít k zesvětlení tmavších odstínů, samostatně je méně vhodný do exteriéru než ty probarvené. Výsledný odstín nátěru je ovlivněn druhem, kvalitou a předúpravou dřeva, předchozím nátěrem, aplikační technikou a množstvím naneseného oleje. Před realizací je proto doporučeno provést vzorek zkušebního nátěru pro jeho finální odsouhlasení.

Vydatnost: cca 12–18 m²/l v jedné vrstvě (vydatnost je závislá na podkladu a způsobu aplikace).

Nanášení: štětcem, houbou nebo hadříkem ve směru vláken, rovnoměrně, případný přebytečný nátěr je možné stáhnout do cca 10–15 minut polosuchým štětcem, houbou nebo hadrem. Množství naneseného a nevsáknutého oleje ovlivní výsledný lesk nátěrového filmu.

Přečtěte si:  Terasy a zahradní nábytek s oleji Sokrates

Balení: 0,75 l a 2,5 l.

www.het.cz

Share.

About Author

Comments are closed.