Vize o udržitelném konceptu centra „Vision One“ plní i Rako

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Stuttgartský region je jedním z nejrychleji rostoucích metropolitních regionů v Německu. Díky tomu je prosperující město Leinfelden-Echterdingen, situované přímo za branami hlavního města, důležitým centrem země. Právě zde společnost Bülow AG realizovala „Vision One“, projekt, který propojuje kanceláře, školicí centrum a apartmánový hotel.

V tomto mimořádném projektu orientovaném na udržitelnost a ekologii se uplatnilo přes 3500 m2 obkladů české značky RAKO. Ty tvoří odolnou podlahu na chodbách, v hotelové hale, i na sociálních zařízeních. Investor spoléhal především na vynikající kvalitu produktů, spolehlivost dodávek a komplexní podporu obchodních zástupců. RAKO vyhovělo pověstné německé preciznosti.

V projektu „Vision One“ se uplatnilo 3500 m2 obkladů RAKO. Investor zvolil dlaždice série Kaamos, Base, Extra, Saloon a obkládačky Color One.

Společnost Bülow AG navrhuje a řídí komplexní projekty stavby nových budov i revitalizace stávajících budov a památkově chráněných objektů v Německu více než 50 let.

RAKO Vision One, série Saloon.

Moderní areál se širokým využitím

Ve městě Leinfelden-Echterdingen, v bezprostřední blízkosti hlavního města Stuttgartu, dálnice A8 a poblíž stuttgartského výstaviště a letiště, právě dokončila společnost Bülow AG projekt „Vision One“. Komplex budov o rozloze více než 13 000 m2 je rozdělen do čtyř samostatných částí, které jsou uspořádány kolem prostorného a zeleného vnitřního dvora. Areál čítá celkem 25 400 m2 podlahové plochy a svým uživatelům slibuje optimální pracovní prostředí. Součástí areálu je také moderní apartmánový hotel, který nabízí ubytování soukromým a obchodním cestujícím i hostům školicího a konferenčního centra umístěného v budově. K dispozici je i kasino, které je uživatelům areálu a jejich hostům k dispozici, a stejně tak i restaurace.

RAKO Vision One, série Saloon.

Udržitelný koncept budovy a využití

Vision One sleduje udržitelný koncept budovy a jejího využití. V podzemním parkovišti je k dispozici velké množství elektrických nabíjecích míst, která mohou nabíjet elektrokola i auta. Veškeré zásobování a odvoz odpadu z Vision One je centralizován, což umožňuje synergii mezi různými uživateli a kancelářskými jednotkami a podporuje atraktivní pracovní prostředí. Ekologický koncept podpořila i značka RAKO svými výrobky: Společnost Lasselsberger produkuje výrobky šetrné k životnímu prostředí a díky investicím do modernizace výroby jsou využívány nejmodernější a nejnovější dostupné technologie. Životnost keramických obkladů je navíc prakticky neomezená. Nekonečný životní cyklus nezatěžuje životní prostředí. Neopominutelnými vstupními surovinami jsou i keramické střepy recyklované do výroby podle principu ekologické a uzavřené výroby.

RAKO Vision One, série Base a Color One.

Kvalita Rako přesvědčí

Náročný projekt kladl vysoké nároky na použité keramické obklady a jejich pokládku. Zejména architektonicky složitá schodiště vyžadovala precizní obkladačské práce a kompletní řešení z keramických výrobků. Značka RAKO se ukázala jako ideální poskytovatel řešení: „Produkty se vyznačují vysokou kvalitou a dobrým poměrem ceny a výkonu. Předchozí projekty již ukázaly, že portfolio RAKO poskytuje velký výběr designů a technickou kvalitu pro naše projekty, a proto dobře vyhovuje našim potřebám,“ říká projektový manažer Sebastian Kübler ze společnosti Bülow AG o výběru a použití obkladů RAKO.

RAKO Vision One, série Kaamos.

Nadčasový a elegantní design pro hotelovou halu i koupelny

Kvalita na jedné straně, specifická logistika a napjaté časové harmonogramy na straně druhé – i tyto výzvy bylo nutné zvládnout. Protože montované buňky se sprchami a koupelnami vyrábí pro Vision One firma Tairos, musely být tyto buňky zabudovány už do hrubé stavby. V buňkách jsou od značky RAKO nainstalované série Base a Color One, které musely být dodány výrobci montovaných koupelen včas, tedy dlouho před zahájením prací v interiéru. Pro koupelny nebyly záměrně zvoleny módní designy nebo neobvyklé barvy. Pro společnost Bülow AG bylo důležité zvolit moderní vzhled dlaždic, které v koupelnách vytvářejí nadčasovou eleganci. Ve sprchových prostorách byla navíc, s ohledem na bezpečnost, vyžadována zvýšená odolnost proti skluzu R10B, což splnily dlaždice ze série Base.

RAKO Vision One, série Kaamos.

Ve vstupní hale apartmánového hotelu nahradila dlažba RAKO série Saloon s autentickým vzhledem dřeva původně plánovaný laminát podobného vzhledu. Pokud jde o trvanlivost, udržitelnost a snadné čištění, právě dlažba se v podobných projektech často ukazuje jako vhodnější řešení.

Přečtěte si:  Nová sprchová vanička Kaldewei Nexsys, tisíce možností ztvárnění sprchy

Udržitelný koncept využití podporovaný značkou Rako

Vision One představuje novou filozofii v kancelářské výstavbě, kvalitní architekturu a optimální pracovní prostředí dovedně doplněné prvky, jako jsou společná komunita, školení, využití hotelu, a také udržitelnost a e-mobilita. Aby byla trvale zaručena tato kombinace využití, která je navržena na mnoho let, jsou potřeba vysoce kvalitní produkty a kompetentní podpora výrobce. RAKO je tedy důležitým partnerem. Vedoucí projektu společnosti Bülow AG Sebastian Kübler shrnuje: „Naše zkušenost je velmi pozitivní, protože kvalita produktů RAKO je velmi dobrá – což je rozhodující faktor pro náš projekt a naše zákazníky. Co se týká technického poradenství, vzorků, byla nám vždy k dispozici kompetentní kontaktní osoba, což je dalším důvodem ve spolupráci se značkou RAKO pokračovat.“

RAKO Vision One, série Kaamos a Extra.

www.rako.cz
RAKO

Share.

About Author

Comments are closed.