Knauf Praha letos slaví 30 let od svého založení

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

V roce 2021 Knauf Praha slaví výročí 30 let od svého založení. Za tu dobu se stavebnictví změnilo. Všechny technologie i materiály se dnes podřizují rychlosti a jednoduchosti výstavby s cílem maximálně eliminovat výskyt chyb a zachovat plynulost stavebního procesu. Knauf se tomuto trendu přizpůsobuje, respektive snaží se být tím aktivním hráčem na trhu, protože význam suché výstavby každým rokem roste.

Za zmínku stojí zejména problematika stavební i prostorové akustiky a samozřejmě požární bezpečnost. Akustický i požární katalog Knauf se v tomto ohledu stal pro mnohé projektanty významným a vyhledávaným pomocníkem. Novinky, se kterými Knauf každý rok přichází, tuto snahu jen potvrzují.


Důležité okamžiky z historie firmy Knauf Praha

V roce 1991 po založení firmy se prodalo na českém trhu pouhých 40 tisíc m2 sádrokartonových desek, ale o rok později již desetkrát tolik. V roce 1993 Knauf kupuje a rozbíhá maltárnu v Praze-Kbelích. V roce 1994 byla zahájena výroba sádrokartonových desek v závodě Počerady, který byl vůbec prvním svého druhu v celé východní Evropě. Do roku 1999 bylo v tomto závodě vyrobeno 50 milionů m2 sádrokartonových desek. V roce 2005 se rozběhla výroba sádrových omítek v Praze-Kbelích. V letošním roce se produkce sádrokartonových desek od počátku jejich výroby u nás dotkne hranice téměř 400 milionů m2. Z tohoto počtu zhruba 60 % mířilo na český trh a zbytek tvořil export zejména do Německa, Švýcarska a na Slovensko. Mezi nejvýznamnější produkty postupně zaváděné na trh patří řada akustických desek pro zvukovou ochranu: od špičkové desky SILENTBOARD přes multifunkční DIAMANT a novinku roku 2021 BLUE AKUSTIK až po RED Piano. V oblasti prostorové akustiky bodují akustické děrované desky CLEANEO. Úspěšnými stálicemi na trhu v oblasti protipožární ochrany jsou protipožární deska FIREBOARD a protipožární omítka Vermiplaster, které v loňském roce doplnil sortiment protipožárních ucpávek.

Přečtěte si:  Bruska na stěny a stropy STORCH Spider® 2800 L

Nová akustická deska Knauf Blue Akustik

Akustické desky Knauf si za dobu své existence získaly přízeň projektantů, o čemž svědčí množství realizovaných projektů. Nyní přichází Knauf s další, v pořadí čtvrtou akustickou deskou BLUE AKUSTIK, která doplňuje nabídku těchto speciálních desek.

Každá má trochu jiné vlastnosti a parametry, přičemž rozhodující slovo má investor. Kdo potřebuje z pohledu akustické izolace to nejlepší, co na trhu existuje, vybere si Knauf Silentboard se špičkovým útlumem až 76 dB. Jinou alternativou je výrazně všestrannější deska Knauf DIAMANT, která kromě skvělých akustických vlastností (hlukový útlum až 74 dB) nabízí také vysokou pevnost a tuhost, tvrdost povrchu a odolnost vůči požáru. Pro splnění standardních akustických požadavků za nejpříznivější cenu se naopak hodí červená deska Knauf RED Piano. Ale pak je tu nová modrá sádrokartonová deska BLUE AKUSTIK, kterou si doslova vyžádal sám trh. Její parametry se z pohledu zvukového útlumu pohybují mezi DIAMANTEM A RED Pianem. Tato deska tak ztělesňuje optimální poměr mezi výkonem a cenou. Potřebujete zlepšit jenom stavební akustiku? Pak je BLUE AKUSTIK ideální volbou.

Ticho za cenu menší tloušťky

Všechny vyjmenované akustické desky Knauf mají jedno společné. V konstrukci příčky, respektive předsazené stěny, umí tlumit hluk lépe než klasické zdivo. Konkrétní hodnoty jsou závislé pouze na výběru desky, aniž by se navyšovala tloušťka příčky. Tento efekt je založen na principu hmota–pružina–hmota, to znamená dvouvrstvého systému, který je velmi účinný, na rozdíl od jednovrstvé příčky, kde je rozhodující hmotnost a tloušťka. Výhoda, kterou ocení investoři především v bytové výstavbě, protože tam se každý centimetr navíc cení. Nízká hmotnost v případě sádrokartonových konstrukcí není vůbec na škodu, ale naopak je bonusem navíc.

Přečtěte si:  Sádrokarton má mnoho životů - jeden z nich je akustický

Akustické desky Knauf RED Piano, BLUE AKUSTIK, DIAMANT, SILENTBOARD jsou nyní schopny pokrýt nikoli jen velmi rozdílné akustické požadavky, ale rovněž variabilně vyhoví odlišným rozpočtovým možnostem staveb. Těmto veledůležitým akustickým trumfům úspěšně sekundují vlastnosti jako nízká hmotnost a štíhlost konstrukcí, což je důvod, proč se sádrokartonové konstrukce čím dál více prosazují také v bytové výstavbě.

www.knauf.cz

Share.

About Author

Comments are closed.