HET SOLDECOL TERASA – ochranný teakový olej s UV filtrem na dřevěné terasy a zahradní nábytek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jedná se o směs velmi kvalitních svařených přírodních olejů a pryskyřic s kalafunou pro ochranné a dekorativní nátěry všech druhů dřevin, včetně exotických (např. teak, bangkirai) v exteriéru i interiéru. Hedvábný povrch zvýrazňuje přirozenou kresbu dřeva. Olejový nátěr vyniká hlubokou penetrací, nepraská a neloupe se, snadno se obnovuje a umožňuje dřevu „dýchat“. Je ošetřený biocidy proti plísním a řasám, obsahuje UV filtr, vosky, vysoké množství tungového oleje, a v kombinaci se speciálními stálobarevnými pigmenty tak zajišťuje ošetřenému povrchu vysokou vodoodpudivost a odolnost povětrnostním vlivům, slunečnímu záření i vyšší odolnost vůči poškrábání.

Výrobek je vhodný k novým nebo obnovovacím nátěrům dřevěných stavebních dílů a konstrukcí, např. dřevěných teras, roštů, zahradního nábytku apod.

Odstíny: 4 základní odstíny – bezbarvý, šedý, teak a ořech. Odstíny lze vzájemně míchat. Bezbarvý odstín lze použít k zesvětlení tmavších odstínů, samostatně je méně vhodný do exteriéru než odstíny probarvené. Výsledný odstín nátěru je ovlivněn druhem, kvalitou a předúpravou dřeva, předchozím nátěrem, aplikační technikou a množstvím naneseného oleje, před realizací je proto doporučeno provedení vzorku zkušebního nátěru pro jeho finální odsouhlasení.

Vydatnost: cca 12–18 m²/l v jedné vrstvě (vydatnost je závislá na podkladu a způsobu aplikace).

Nanášení: štětcem, houbou nebo hadříkem ve směru vláken, rovnoměrně, případný přebytečný nátěr je možné stáhnout do cca 10–15 minut polosuchým štětcem, houbou nebo hadrem. Množství naneseného a nevsáknutého oleje ovlivní výsledný lesk nátěrového filmu.

Balení: 0,75 l a 2,5 l.

Přečtěte si:  Produkty FAXE, olejové nátěry pro povrchovou úpravu a čištění dřevěných teras

www.het.cz

Share.

About Author

Comments are closed.