SOKRATES Sedlácká barva, uretanizovaná fermež s olejem 3 v 1

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sedlácká barva je produkt nové kategorie nátěrových hmot, který je speciálně zaměřen na zjednodušení nátěrového systému s maximálním prodloužením životnosti, což znamená snížení četnosti oprav. Je určena přednostně na surové dřevo.

Sedlácká barva je technicky komplikovaný, ale výjimečný produkt, vyrobený na bázi uretanizované fermeže, oleje, hydrofobních vosků a speciálního pojiva. Má vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům s vynikající flexibilitou, kterou celému systému propůjčují oleje a speciální pojivo.

Poskytuje pěkný, na omak příjemný, pololesklý povrch, s dokonalým vykreslením textury dřeva. Silně odpuzuje vodu. Promotory adheze zajišťují extrémní přilnavost k povrchu, proto je produkt vhodný také k nátěrům kovových, minerálních, umělohmotných PVC podkladů, polykarbonátů, skla a na předchozí nátěrové hmoty, které se nesmí odlupovat a rozpadat. Epoxidové podklady a neznámé umělé hmoty, PET, silon, teflon apod. odzkoušejte.

Sedlácká barva ale není typickou antikorozní barvou, i když obsahuje inhibitory bleskové koroze. Proto čisté železné podklady musí být opatřeny základní antikorozní barvou. Zasychá pomalu. Po zaschnutí je zcela bez dolepu. Nanáší se nejlépe štětcem v přiměřené vrstvě, která se vsákne.

Je určena přednostně pro použití v exteriéru, například na vchodové dveře, okna, opláštění budov, ploty, zahradní nábytek a podobně. Staré dřevo musí mít stále ještě dostatečně soudržný povrch. Nesmí se již rozpadat. Splňuje normu ČSN EN 71-3 + A3 (prosinec 2018), Bezpečnost hraček – Část 3: Migrace určitých prvků. Je také vhodná na řezné rány ovocných stromů, kde vlivem své odolnosti brání prorůstání plísní a hub do dřeva.

Přečtěte si:  Minerální barvy Keim, pro moderní zdravé interiéry

Má excelentní rozliv, bez náročnosti na speciální štětce. Tím, že barva nevyužívá napouštědla ani základové barvy, výrazně snižuje pracnost a šetří čas. Jejím bonusem je odolnost povrchu před napadením plísněmi, houbami a řasami. Tím zamezuje jejich prorůstání do dřevěného podkladu.

Uretanizovaná fermež s olejem zajišťují vynikající penetrační schopnosti se 100% odolností vůči loupání. Současně ale prodlužují zasychání nátěru. Pro venkovní prostředí se aplikuje ve dvou vrstvách, a to vždy až po zaschnutí té první. Nejlépe druhý den. Podle teploty a vlhkosti vzduchu. Tím, že se barva dokonale vsákne, zpevňuje povrch dřeva do hloubky, propenetrování zajistí přilepení okrajů fládru, a zabrání tak odlupčení. Dokonale zachová kresbu dřeva.

Je extrémně krycí již při prvním nátěru, který je postačující pro interiér. Standardně se dodává v 15 severských odstínech. Tónování na další odstíny je možné.

www.barvy-sokrates.cz

Share.

About Author

Comments are closed.