SPEKTRA DECOR RUST/COPPER, rustikální vzhled stěn – rez nebo měděná patina

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

SPEKTRA DECOR RUST/COPPER jsou dekorativní nátěry na vodní bázi, které po nanesení oxidačního činidla SPEKTRA DECOR ACTIVATOR vytvoří rezavý vzhled (DECOR RUST), který připomíná železo zrezlé klimatickými vlivy. Případně může vytvořit vzhled (DECOR COPPER) měděné patiny/měděnky. Pro dosažení speciálních dekorativních efektů lze také na stejném povrchu kombinovat oba dva základní nátěry. Nátěr je vysoce krycí, a pokud je přetřený TESSAROL akrylátovým lakem – satén, je odolný vůči mechanickému poškození, špíně a může být čištěn vodou a neabrazivními domácími čisticími prostředky. Před nanášením by měl být povrch očištěn od starého nátěru a zbaven nečistot. Doporučuje se stěnu připravit pomocí základního nátěru SPEKTRA DECOR GRUND.

K nanášení SPEKTRA DECOR RUST/COPPER si vystačíte s válečkem, štětcem, stříkáním nebo špachtlí. Následný SPEKTRA DECOR ACTIVATOR nanášíte pomocí houbičky nebo stříkáním, záleží, jaký chcete výsledný design. Pokud budete chtít mít výslednou rez/měď výraznější, můžete SPEKTRA DECOR ACTIVATOR nanést vícekrát na jednu plochu. Přirozeně se proces za pár hodin po nanesení aktivátoru zpomalí, ale úplně se nezastaví. Pro ukončení oxidačního procesu je možné povrch ošetřit nanesením TESSAROL akrylátového laku – satén, který ovšem ještě trochu ovlivní výsledek nátěru. Konečný vzhled záleží na typu malířského nářadí, technice nanášení a použitém množství oxidačního činidla.

www.helios-deco.com

Přečtěte si:  Jak se to dělalo dřív: techniky modelovaných maleb a nátěrů - struktura v mycím klihu, techniky emulsová a glutolinová
Share.

About Author

Comments are closed.