Laky, lazury a barvy na povrchovou úpravu dřeva od německého výrobce Mipa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mipa HS Venti 3in1 je syntetický alkydový pololesklý tixotropní email pro nové a opravné nátěry dřevěných konstrukcí ve vnějším prostředí, jako jsou okna, rámy, dveře a dřevěné prvky na fasádě. Díky elasticitě, velké tloušťce nátěrového filmu a dokonalému rozlivu na hranách nabízí dlouhodobou ochranu. Kombinací snadné aplikace štětkou, válečkem nebo stříkáním a multifunkčnosti výrobku (3 v 1 = základní nátěr, mezinátěr a finální nátěr) a vysoké krycí schopnosti šetříte čas, a tím následně i náklady. Mipa HS Venti 3in1 je dodáván v bílém provedení a probarvený do více než 2500 odstínů dle vzorkovnic RAL, NCS, MIPA a dalších. Výrobek je dostupný v baleních 750 ml a 2,5 l.

Mipadur Holzsiegel v lesku a polomatu je syntetický transparentní lak pro mechanicky odolné nátěry dřevěných podlahovin, schodů a nábytku a jako „lodní lak“ pro odolné nátěry dřeva pod vodou. Díky své vysoké odolnosti povětrnostním vlivům a slunečnímu záření je vhodný i pro povrchovou úpravu dřevěných prvků v exteriéru, jako je např. venkovní nábytek, zahradní stoly, terasy, a také jako finální lak na veškeré Mipa lazury. Má vysokou přilnavost k podkladu a výborně se brousí. Příznivý poměr ceny a kvality řadí tento produkt mezi nejprodávanější výrobky Mipa v České republice. Dostupný je v baleních 375 ml, 750 ml a 2,5 l.

Mipa WBS Parkettsiegel pololesk a polomat je vodou ředitelný interiérový transparentní lak na akryluretanové bázi. Díky vysoké mechanické odolnosti je vhodný pro povrchovou úpravu dřevěných podlahovin, parket a schodišť. Snadná aplikace, rychlé schnutí a dlouholetá transparentnost nátěru bez zažloutnutí jsou jistotou pro nátěry veškerého dřevěného nábytku a dřevěných dílců v interiérech. Výrobek je dostupný v baleních 375 ml, 750 ml a 2,5 l.

Mipaxyl Nordic je vysoce kvalitní silnovrstvá syntetická profi lazura pro ochranu a barevné zušlechtění tvarově stálých dřevěných stavebních dílců, u kterých se očekává dlouhodobá ochrana proti povětrnostním vlivům, jako jsou např. dveře, okna, podhledy, dřevěné balkony a obložení fasád, okenice, příhradové nosníky apod. Výborně se hodí na syté barevné nátěry ve skandinávském stylu v exteriérech a interiérech. Lazura Mipaxyl Nordic je odolná proti UV záření, ponechává póry dřeva otevřené, reguluje vlhkost, odpuzuje vodu. Lze ji použít na opravné nátěry již povrchově ošetřených dílců, jakož i pro nátěry surového neošetřeného dřeva.

Mipaxyl ALS je syntetická středněvrstvá hedvábně matná povětrnosti odolná lazura s UV filtrem pro interiéry i exteriéry. Bez obsahu biocidních látek. Umožňuje prostup vlhkosti ze dřeva. Vhodná pro dřevěné dílce, jako jsou okna, dveře, opláštění fasád, okenice, rámy a ploty.

Lazury Mipa Mipaxyl Nordic a Mipaxyl ALS se dodávají v 17 tradičních odstínech dřevin a transparentní, nebo je lze tónovat do více než 2500 barev podle vzorkovníků RAL, NCS a řady dalších. Zakoupit je lze v balení 750 ml a 2,5 l.

Pro ochranu dřeva před namodráním a dřevokazným hmyzem je určen rozpouštědlový penetrační přípravek Mipaxyl Spezial impregnace na dřevo. Vyniká vysokou penetrační schopností, zachovává propustnost vlhkosti dřevem a je vhodný pro dřevěné plochy mimořádně namáhané povětrností. Systémově je vhodný pod syntetické Mipa lazury Mipaxyl Nordic a Mipaxyl ALS. Výrobek je dostupný v baleních 1 l a 5 l.

Hitem v sortimentu lazur Mipa je vodou ředitelná UV odolná lazura Mipaxyl Natural Silver. Jedná se o přípravek s obsahem speciálních ALU pigmentů, které vytvářejí přirozené zašednutí dřeva a umožňují trendové šedé zabarvení dřevěných prvků na fasádě domu. Lazura Mipaxyl Natural Silver je dodávána v devíti moderních odstínech v baleních 750 ml a 2,5 l.

Vodou ředitelná lazura Mipa WBS Holzlasur bez obsahu biocidů je určena pro ochranu dřeva před povětrnostními vlivy a šednutím v exteriérech (okna, dveře, ploty atd.) a pro dlouhotrvající povrchovou úpravu dřeva v interiérech. Lazura splňuje požadavky normy EN 71-3 DIN 53160 na odolnost vůči slinám a potu, např. pro povrchovou úpravu dětských hraček. Lazura Mipa WBS Holzlasur se dodává v 10 odstínech dřevin a lze ji tónovat do dalších barev podle vzorkovníku NCS, RAL a dalších.

Jako penetrační přípravek pod vodou ředitelné lazury a barvy na dřevo doporučujeme výrobek Mipa WBS
Holzschutzgrund. Obsahuje účinné složky pro ochranu dřeva před namodráním a dřevokazným hmyzem. Výrobek je dostupný v baleních 1 l a 3 l.

www.mistral-paints.cz

Share.

About Author

Comments are closed.