Novinka na trhu: SOKRATES® Sedlácká lazura

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

SOKRATES® Sedlácká lazura je vodou ředitelná středněvrstvá lazura. Patří do kategorie nových lazur, které spojují extrémní penetrační vlastnosti s dokonalým povrchem, vysoce odolným proti povětrnostním vlivům. Je určena k použití pro venkovní i vnitřní prostředí, k průmyslové výrobě, pro řemeslnické práce a hobby použití. Obsahuje kombinovaný UV filtr a blokátor bleskové koroze. Vytváří hedvábně pololesklý, líbivý, na omak příjemný sametový povrch, který je rezistentní vůči napadení plísněmi a houbami. Účinně brání jejich prorůstání do dřeva.

SOKRATES® Sedlácká lazura má při aplikaci štětcem dokonalý rozliv, bez tvorby pigmentových shluků. Je vyrobena na bázi modifikovaného lněného oleje – fermeže, uretanizovaných alkydů, olejů a vosků. Silně hydrofobní povrch minimalizuje pronikání vlhkosti do dřeva. Díky penetračním vlastnostem lněného oleje se lazura neloupe. Zasychá pomaleji, nikoliv však dlouze. První nátěr je na surovém dřevě zaschlý (pro manipulaci) podle teploty a vlhkosti v průběhu 2 až 4 hodin. Druhou vrstvu lze aplikovat ve stejný den. Pro exteriér se nanáší zásadně ve dvou vrstvách. Oprava je snadná. Spočívá v pouhém přetírání povrchu. Transparentní oxidy železa zaručují prakticky trvalou světlostálost.

Je cíleně určena k vrchním nátěrům venkovního dřevěného obložení budov, pergol, plotů, chatek, roubených staveb, srubů, vchodových dveří, oken, zahradního nábytku apod. V interiérech se používá k nátěrům podhledů, obložení stěn, trámů v podkroví a podobně v jedné až dvou vrstvách. Není určena k ošetřování interiérového nábytku nebo do trvale vlhkého a mokrého prostředí.

Přečtěte si:  Systém Lazurol pro povrchovou úpravu a ochranu dřeva

Povrch dřeva před aplikací pro venkovní použití se doporučuje upravit brusným papírem. I když Sedlácká lazura není speciální nátěrová hmota na dřevěné podlahoviny, je pochozí s nízkou zátěží dřevěných ploch s protiskluzným reliéfem a očistnou zónou pro písek z obuvi. Na pochozí plochy je určen výrobek SOKRATES®Lazurit FORTE. Odstíny je možné vybrat dle vzorkovnice nebo přání zákazníka. Splňuje normu ČSN EN 71-3 + A3 (říjen 2021), Bezpečnost hraček – Část 3: Migrace určitých prvků.

www.barvy-sokrates.cz

Share.

About Author

Comments are closed.