Chaloupka Dvě sestry. Spojení tradice i minimalismu pro pohodové prostředí

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

V oblíbené výletní a lyžařské destinaci Kořenov poblíž Harrachova na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, vyrostla chaloupka otevřená jak veřejnosti pro ubytování, tak pro volné víkendy rodiny a přátel jejích majitelů. Za celou výstavbou a projektem stojí také jejich rodinná firma Projectica.

Chaloupka kopíruje téměř totožně svoji historicky původní předlohu – rodinnou chalupu, ve které původní majitelé nějaký čas v horách pobývali i natrvalo. V její fasádě jsou dodrženy tradiční postupy jizerské architektury. Všechny dřevěné prvky jsou vyrobeny ručně na míru, střechu pokrývá šindelová krytina z jesenického šindele, a funkční okna s dvojsklem kopírují tradiční tvarování.

Výchozí předlohou byla i dispozice vnitřních místností, které kopírují její původní stav. V přízemí je to velkorysá světnice s kachlovými kamny, posezením a zázemím kuchyně s možností rozevření francouzského okna a otevření celého prostoru do zahrady. Samostatná kuchyně orientovaná na východ zase atmosférou perfektně funguje na ranní snídaně a nabízí veškeré zázemí pro pohodlné vaření. V objektu se dále nacházejí dvě samostatné koupelny s WC a sprchou. V horním patře potom dvě ložnice s možností ubytování celkem osm osob.

Design nábytku balancuje na hranici mezi minulostí a současností. Zkombinováno je záměrně několik druhů a odstínů dřev, kovy a světlé tóny, v detailu se potom prostory promítá teplá oranžová barva. Mobiliář je navržený v jednoduchém tvarování a v kvalitních materiálech kovu či masivního dřeva. Řada nábytku je vyrobena na míru truhlářskými dílnami, nebo jde o repasi starých kusů nábytku a osvětlení. Ze současného designu jsme potom zvolili dánskou značku Frama – jídelní židle a osvětlení v obývacím prostoru, jemné textilní svítidlo nebo svítidlo švédského výrobce Wästberg v kuchyni. Interiér je doplněný ilustracemi českých výtvarníků Tomski&Polanski tématicky zpracovávající právě prostředí Jizerských hor.

Slovo majitelů

Hlavním záměrem bylo najít příjemné místo, kde si člověk odpočine, zpomalí od rušných všedních dnů, užije si krásný čas s rodinou, přáteli, i krásy okolní krajiny. Podobně přívětivé prostředí chaloupky, jak to známe z dětství.

Cílem bylo vytvořit zklidňující minimalistické prostředí a podtrhnout celkovou atmosféru chaloupky, která je téměř identickou kopií té původní. Důležitá byla kvalita materiálu, provedení a celková kompaktnost vnější a vnitřní atmosféry chaloupky. Chtěli jsme místo, kde můžeme kvalitně trávit čas s rodinou, ať už aktivně za zimního času na běžkách nebo při jarních procházkách, dlouhých snídaních nebo naopak teplých, letních večerů u ohně a na podzim sedět u zapálených kachlových kamen či si jen v tichosti užít výhledy do údolí. Najít přívětivou atmosféru pro rodinná setkávání, vytvořit pocit útulnosti, tepla a klidu, bylo to nejdůležitější. Název „Dvě sestry“ pramení z osobního příběhu majitelky. Je připomínkou vlastní sestry, dvou dcer – sester a víry v sílu spojení ženské energie.

www.projectica.cz
www.denisastrmiskova.com

Share.

About Author

Comments are closed.