BARVY Profi 2023/03

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vážení čtenáři,

už tradičně je jarní vydání časopisu Barvy Profi věnováno výjimečnému a také tradičnímu materiálu – dřevu – a možnostem jeho povrchových úprav. Aby bylo možné jej správně ošetřit, je potřeba znát jeho vlastnosti a specifika, úskalí plynoucí z užití přírodního materiálu, který stále „pracuje“ a občas také, při nesprávném ošetření či jeho zanedbání, na něm „zapracují“ vnější vlivy nebo škůdci. V této chvíli se asi každému vybaví obávaný červotoč, ale škála možností zkázy dřeva je daleko širší. Představí ji ve svém článku zabývajícím se biotickými škůdci Ing. Anna Součková, vedoucí materiálové a výrobkové zkušebny Výzkumného a vývojového ústavu dřevařského v Praze. Zároveň se s námi podělí o praktické zkušenosti se současnými povrchovými úpravami dřevěných prvků z pozice akreditované zkušebny.

Jak vybírat nátěrové hmoty na dřevo a jak se vyhnout problémům při jeho povrchových úpravách se dozvíme z článku Ing. Richarda Miliče, CSc. Pohled na tuto problematiku doplňuje přehled nátěrových hmot a systémů jednotlivých firem, které najdete na našem trhu. Pozvat můžeme na další díl Tour de ornament – cesty po historii, a především současnosti moravské lidové výzdoby, na cestu napříč stoletími a jejich styly s Ing. Alfrédem Schubertem nebo vás také provedeme taji odstínů bílé barvy v článku Není bílá jako bílá.

Přeji vám krásné barevné jaro a příjemné čtení.

JANA KOMÁRKOVÁ, ŠÉFREDAKTORKA


Více se dozvíte v tištěném vydání časopisu BARVY Profi, který si můžete předplatit na 1 rok / 5 vydání za 400 Kč a budete ho pravidelně dostávat do vaší poštovní schránky.

OBJEDNÁNÍ PŘEDPLATNÉHO

  • SMS na číslo: + 420 776 272 149 ve tvaru: název časopisu, jméno, příjmení, ulice, číslo popisné, PSČ, město
  • e-mailem: marketa@iproffi.cz

ČASOPIS V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ

Časopis BARVY Profi můžete číst také v elektronické podobě na svých mobilních zařízeních a počítačích.  Prostřednictvím Digiport si můžete zakoupit jednotlivé číslo či objednat půlroční nebo roční předplatné.  Aktuální vydání je po zaplacení k dispozici ihned ke čtení.

Koupit elektronickou verzi BARVY Profi

Share.

About Author

Comments are closed.