Inteligentní hospodaření s vodou Schell Watermanagement System

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Před šesti lety tradiční německý výrobce sanitárních armatur překvapil představením svého nového inovativního systému inteligentního hospodaření s vodou. Dnes je zřejmé, že tehdy prozíravě a flexibilně reagoval na zvyšující se poptávku po efektivním řízení spotřeby vody a úspory energií.

Systém pro hospodaření s vodou, obchodně označovaný jako SWS (Schell Watermanagement System), zajistí bezproblémový hygienický a ekonomicky úsporný provoz instalací pitné vody ve všech veřejných budovách, ať už se jedná o kanceláře, školy, obchodní centra, nebo třeba sportoviště. Jak je tento systém účinný, tak je v zásadě jednoduchý – v daném objektu se všechny elektronické armatury propojí buď kabelem nebo wifi signálem a následně jsou centrálně softwarově spravovány pomocí SWS. Instalace chytrého hospodaření s vodou je nenáročná a obsluha maximálně intuitivní. Bez velkých dodatečných investic tak může majitel či správce budovy splnit požadované hygienické standardy a dosáhnout dnes tak toužebně žádaných úspor energií a vody. Schell samozřejmě k tomuto systému poskytuje náležité poradenství, nabízí odborná školení i komplexní servis.

Na jakém principu systém funguje? SWS řídí, sleduje a dokumentuje zásadní hygienické funkce jako je pravidelný hygienický proplach armatur nebo termická dezinfekce a případné závady jsou okamžitě detekovány a oznámeny správci budovy. Představit si jej můžeme jako jakýsi centrální mozek hospodaření s vodou v budově. Diagnostický software je ovládán přes běžný internetový prohlížeč (z počítače, tabletu i mobilu), je individuálně programovatelný a řídit jím lze až 64 připojených sanitárních jednotek (umyvadel, sprch, WC či pisoárů). Funkční samozřejmě bude i při pouhé jediné připojené jednotce, ale v průměru bývá v jedné stávající realizaci k SWS připojeno zhruba 50 elektronických armatur. Ty totiž v sobě obsahují elektronický modul, který je schopen odesílat data a přijímat řídící příkazy. Provedení termické dezinfekce a pravidelného proplachu armatur je tak pro správce zcela jednoduché. Ten má kdykoli úplný přehled o fungování elektronických armatur a může tak průběžně optimalizovat hospodaření s vodou a energií v celém objektu. Případnou údržbu je tak možno provést rychle a cíleně.

Přečtěte si:  Nové senzorové armatury Schell Modus E a Modus Trend E pro veřejné sanitární místnosti

www.schell.eu

Share.

About Author

Comments are closed.