Povrchová úprava dřeva i ošetření kamene v nabídce Acolor s.r.o.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnost Acolor s.r.o. působí na trhu už přes 25 let a od samého začátku dodává velkým i malým nábytkářským společnostem materiály na povrchovou úpravu dřeva. Od tradičních šelaků po nejmodernější UV a LED vytvrzované oleje a laky.

K vysoce kvalitním materiálům je navíc přidána dlouholetá zkušenost v oboru a poradenství. Zpočátku byly v nabídce společnosti Acolor s.r.o. laky, mořidla, brusivo a tmely ze Švédska a laky s UV vytvrzováním z Rakouska. V roce 1998 vstoupil do společnosti dodavatel Ing. Egon Wildschek & Co. a nabídka se rozšířila především o materiál do exteriéru a emailové barvy na základě alkydových pryskyřic míchané s oleji a o tvrdé oleje a tvrdé voskové oleje z Tyrolska.

Firma se začala orientovat na jiné zákazníky, především v oblasti tzv. antik nábytku. V té době začala dovážet oleje a vosky z Belgie od společnosti Pattyn Vernissen – CIRANOVA. V roce 2006 se původní dodavatel vosků a olejů spojil s výrobcem laků DEBAL COATINGS, a Acolor tak získal silného dodavatele a partnera, se kterým spolupracuje i při vývoji a odzkoušení nových materiálů; to dovolilo rozšířit oblast prodeje o výrobce dřevěných podlahovin. Spolu se společností Debal Coatings se stali dodavateli pro UNILIN, LAMETT a ESCO. Acolor také společnost Debal Coatings – CIRANOVA doprovází pravidelně na mezinárodním veletrhu podlahovin DOMOTEX v Hannoveru.

Horní polovina kamene neošetřena, spodní ošetřena produktem
od společnosti HORSEMEN.

Nabídka v současné době zahrnuje širokou barevnou škálu mořidel, olejů, laků a vosků. Svým zákazníkům může Acolor nabídnout i produkty na ochranu kamene, mramoru nebo betonu od belgické společnosti HORSEMEN.

Přečtěte si:  Víte, co je shou-sugi-ban? Tradiční japonská technika našla uplatnění v českých horách

V současné době má Acolor s.r.o. zhruba 70 prodejních míst v České republice a partnera ve Slovenské republice.

www.acolor.cz

Share.

About Author

Comments are closed.