Cemix MAGIC DECOR – interiér v šedém tónu pohledového betonu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šedá barva stěn tvoří důstojnou atmosféru smuteční síně v Havířově-Šumbarku. Pro její interiéry byly vybrány omítky imitující vzhled pohledového betonu od společnosti LB Cemix.

Stavba smuteční síně má atypické křivky pocházející z dílny projekční kanceláře Projekt 2010 s.r.o. Na obdélníkovém půdorysu přízemní části se nachází vstupní a komunikační část síně, včetně technického a provozního zázemí. Vyšší část reprezentuje válec o elipsovitém půdorysu, ve kterém je situován prostor centrální obřadní síně.

Fasáda si ponechává strohý a moderní výraz, který na sebe nepoutá nežádoucí pozornost. Je řešena jako provětrávaná, s obkladem ze sklovláknobetonových desek se strukturovaným povrchem. Zatímco nižší část objektu je laděna do tlumeného odstínu světle šedé (přírodní beton), vyšší část navrhli projektanti v rezavě červeném odstínu.

Tyto omítky se na podklad nanášejí speciální technikou pomocí nerezového hladítka. Nejprve se na dostatečně vyrovnaný a napenetrovaný podklad celoplošně nanese Cemix MAGIC DECOR LIGHT o zrnitosti 1,0 mm. Omítka se následně lehce zatočí plastovým hladítkem. Po vyschnutí se do povrchu vtírá Cemix MAGIC DECOR FINE, který se vyznačuje velmi jemnou strukturou. Řemeslníci dosáhli požadovaného efektu tahy naplocho položeného hladítka, přičemž druhá vrstva omítky nesmí celoplošně překrýt podklad. Naopak v něm musí být viditelné drobné prohlubně a nerovnosti.

„Před realizací byly projektantem a dozorem investora schváleny vzorky a barevné řešení kreativních omítek. Současně bylo nutné před realizací všechny řemeslníky zaškolit, aby materiál nanášeli jednotnou technikou. Výsledný efekt se odvíjí od řemeslné zručnosti i správné techniky nanášení,“ říká za společnost LB Cemix její projektový specialista Marek Pňaček. Zhotovitelem stavby je společnost Ridera stavební, a.s., se sídlem v Ostravě.

Přečtěte si:  Lepidla Cemix Easy a Rapid Plus

S imitací betonu na stěnách ladí keramická dlažba na podlahách v odstínu přírodního betonu. Naopak kontrastně působí dřevěné obklady z hoblovaných latí v odstínu americké třešně, které se objevují v částech místností, včetně hlavní obřadní síně.

Práce na rekonstrukci centrálního hřbitova v Havířově-Šumbarku zahrnovaly kromě výstavby nové smuteční síně i rozšíření kapacity pohřebiště a opravu přístupových komunikací a rozšíření kapacity pro parkování. Probíhaly v několika stavebních etapách a vyšly na více než 50 milionů korun.

Foto: archiv LB Cemix, s.r.o.

www.cemix.cz

Share.

About Author

Comments are closed.