Jak vyčistit dřevěnou terasu i zahradní nábytek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Venkovní dřevěné terasy jsou neustále vystaveny různým změnám počasí, ostrému slunečnímu záření, silnému dešti a v zimním období i sněhu a mrazu. Na jaře často zjistíme, že naše terasa, která měla dříve plný barevný tón kvalitního dřeva, je nyní spíše barvy šedé, špinavá, s fleky různých odstínů neurčité barvy a nezřídka i místy pokryta mechy.

Můžeme samozřejmě terasu pouze zamést a umýt obyčejným saponátem, nebo přistoupit k vyčištění venkovní dřevěné podlahy pečlivě a s rozmyslem.

Příkladem z praxe je venkovní podlaha v zahradě rodinného domku Davida a Jany. Mladí manželé se rozhodli současně s rekonstrukcí rodinného domku pořídit do zahrady venkovní zapuštěný bazén a okolo bazénu si nechali zhotovit podlahu z dřevěných terasových prken. Mylně předpokládali, že dřevěná terasa je téměř bezúdržbová a postačí tedy pouze běžný úklid, zametení a setření. Původní barva prken se časem změnila v šeď.

David s Janou nejprve hledali radu ve specializované podlahářské firmě. Poradili jim terasu vyčistit sice vlastními silami, ale za pomoci profesionálního stroje pro hloubkové čištění podlah – Bona Power Scrubber. Vyčištěním dřevěných prken podlaha oživí svůj vzhled a následné ošetření povrchu kvalitními prostředky prodlouží životnost terasy. Díky účinnosti strojového čištění a použití správných prostředků Bona pro hloubkové čištění venkovních podlah a dřevěných teras je jim odměnou krásný vzhled. Podívejte se na fotografie!

Jak na správné čištění dřevěných teras?

Důležité je, aby byla podlaha skutečně důkladně vyčištěna do hloubky. Čištění může být buď ruční, které ovšem vyžaduje značnou fyzickou námahu a výsledek bude odpovídat ne vždy dodržené preciznosti a vaší postupné únavě, nebo můžete využít čištění strojové, ideálně specializovaným čisticím strojem. V půjčovnách pro podlaháře je nejvhodnějším strojem Bona Power Scrubber, který je určen přímo pro hloubkové čištění podlah a precizní výsledek je tedy zaručen. Dva protiběžné válcové kartáče čistí do hloubky a poradí si i s nerovnou, kartáčovanou podlahou. Stroj je vysoce efektivní, a přitom manipulace s ním je snadná a ovládání jednoduché.

Přečtěte si:  Nový certifikát FIBA pro Bona Sportive System

Nezbytnou podmínkou úspěšného vyčištění terasové podlahy je použití kvalitního prostředku pro vlastní čištění. Pro stroj Bona Power Scrubber doporučujeme čistící prostředek pro hloubkové čištění podlah Bona Deep Clean Solution. Švédský výrobce podlahové chemie nabízí kvalitu, efektivnost a zaručený výsledek.

Ošetření venkovní dřevěné terasy pro krásný vzhled a dlouhodobou ochranu

Po důkladném vyčištění venkovní dřevěné terasy vždy doporučujeme podlahu řádně ošetřit vhodným přípravkem, jenž přinese vaší podlaze lepší vzhled a delší životnost. Nejvhodnější variantou je použití kvalitního oleje specificky určeného pro venkovní terasové podlahy. Profesionální olej Bona Decking Oil udržuje venkovní dřevěné terasy jako nové a je zárukou kvality. Proniká hluboko do pórů dřeva a dodává jim silnou a dlouhotrvající ochranu povrchu během celého roku. Je na bázi přírodních rostlinných olejů a obsahuje složky, které redukují UV-záření na dřevo a zvyšuje jeho ochranu na maximum. Podlaha bude méně praskat a získá vodoodpudivé vlastnosti. Bona Decking Oil je v barvách: přírodní, mahagon, teak, šedá.

Jaké čističe na terasy použít a kde si půjčit stroj Bona Power Scruber

Stroj pro hloubkové čištění venkovních podlah Bona Power Scrubber si můžete zapůjčit v půjčovnách podlahářských brusek Bona v Česku i na Slovensku a nově i v prodejních centrech Bauhaus a Hornbach. Zde také zakoupíte kvalitní přípravky pro ošetření teras a zahradního nábytku od firmy Bona.

Seznam podlahářů naleznete na www.bonaspraymop.cz. Zde si můžete zakoupit i Bona podlahové čističe online.

Přečtěte si:  Obnova dřevěné podlahy, Obecní dům, 2019

Bona Power Scrubber

Bona Power Scrubber odstraní nejodolnější nečistoty a špínu z dřevěných podlah jednoduše a rychle. Dva protiběžné válcové kartáče čistí do hloubky a poradí si i s nerovnou, kartáčovanou podlahou. Systém je určen pro čištění podlah v interiéru, i exteriéru, pro čištění venkovních dřevěných teras.

Seznam prodejců: https://www.bonaspraymop.cz/bona-spray-mop-partneri

Bona Deep Clean Solution

Koncentrovaný čistič pro důkladné a hloubkové čištění všech typů podlah v interiéru a exteriéru. Unikátní složení čisticího prostředku zajišťuje optimální účinnost čištění a odstraňuje stopy po podrážkách bot a nečistoty bez rizika poškození dřeva.

Bona Decking Oil

Pro ochranu venkovních dřevěných ploch, zábradlí, palubek a nábytku v exteriéru. Olej poskytuje kombinaci hloubkové impregnace dřeva pro zachování jeho pružnosti, prevenci proti deformaci prken a tvorbě prasklin s optimální ochranou povrchu, která získá vodoodpudivé vlastnosti a odolnost vůči usazováním nečistot. Olej obsahuje složky, které redukují UV-záření na dřevo.

Bona Čisticí prostředek na venkovní dřevěné terasy

Má speciální složení pro důkladné hloubkové čištění znečištěného a naolejovaného měkkého dřeva, například modřínu, smrku, impregnované borovice a ostatních dřevin na venkovních dřevěných terasách. Rozpouští znečištěný olej na znečištěném dřevu a vrací mu původní světlou barvu, kterou mělo, když bylo nové.

Bona Čistič zahradního nábytku

Bona Čistič zahradního nábytku ve spreji slouží k rychlému a efektivnímu čištění zahradního nábytku. Stačí nastříkat a setřít. Mezi výhody patří rychlé a snadné použití. Je vhodný na dřevo, hliník, plast i sklo.

Bona – zaměřeno na životní prostředí a zdraví

Bona, švédský výrobce podlahové chemie a brusek je díky své 100let trvající tradice výroby a inovací zárukou kvalitních produktů a systémových řešení v oblasti nejen terasových, ale i dřevěných, tvrdých (keramická dlažba, laminát) a elastických (PVC, vinyl, linoleuma, guma) podlah.

Přečtěte si:  Pokládka dřevěné podlahy s Bonou, díl 2: Příprava podkladu

Další informace a nákup online

Bona Spray Mop – oficiální online e-shop produktů pro podlahy Bona https://www.bonaspraymop.cz/

Renovujeme Parkety – kompletní informace o renovaci dřevěných podlah https://www.renovujeme-parkety.com/

Renovujeme Vinyl – vše pro údržbu a renovaci elastických podlah (PVC, vinyl, linoleum…) https://www.renovujeme-vinyl.cz/

Share.

About Author

Comments are closed.